Ankieta nt. aktualnego wykorzystania recyklatów w branży kosmetycznej
1 Jan 1970 13:44

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zamknięcie obiegu materiałów jest jednym z kluczowych elementów Zielonego Ładu, najważniejszej polityki Unii Europejskiej, która kształtuje i w kolejnych dekadach będzie kształtować europejską gospodarkę. W przypadku tworzyw sztucznych niezbędne są do tego dwa elementy: powszechna recyklowalność opakowań i zastosowanie recyklatów w opakowaniach lub innych obszarach działań branży.

Komisja Europejska w ramach obecnych rewizji dyrektywy PPWD rozważa objęcie opakowań produktów kosmetycznych obowiązkowym użyciem recyklatów na poziomie 25% lub 35% do 2030 roku. Z jednej strony przyglądamy się pomysłom Komisji, z drugiej – na rynku mamy już szereg przykładów wykorzystania recyklatów przez naszą branżę. Wiele firm albo wdrożyło takie rozwiązania, albo nad nimi pracuje. Zmierzmy się zatem i pokażmy to innym! – zachęca do udziału w inicjatywie Polskiego Związku Kosmetycznego dr inż. Ewa Starzyk, dyrektor ds. naukowych i legislacyjnych.

Celem ankiety, zainicjowanej przez Kosmetycznych.pl, jest zebranie informacji o aktualnym wykorzystaniu recyklatów tworzyw sztucznych w branży kosmetycznej, a także o wyzwaniach, barierach i szansach związanych z ich użyciem. Pozyskane informacje zostaną wykorzystane do budowania stanowiska i spójnej komunikacji branży kosmetycznej w Polsce w zakresie użycia recyklatów w opakowaniach.

Gdzie jako branża jesteśmy dziś? Czego potrzebujemy, aby zamknąć obieg tworzyw sztucznych w opakowaniach? O jakich wyzwaniach i barierach chcemy powiedzieć regulatorom? Jakie widzimy szanse? Na te pytania – z pomocą firm kosmetycznych – spróbujemy odpowiedzieć. Zachęcamy do udziału w naszym krótkim badaniu – podsumowuje Ewa Starzyk.

Ankietę można wypełnić do 30 czerwca br. – tak długo aktywny będzie link. Udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Każda firma proszona jest o wypełnienie ankiety tylko jeden raz.

Opracowano na podstawie informacji Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego