API Foilmakers na targach Labelexpo Europe 2023
1 Jan 1970 15:08

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wśród setek wystawców zbliżających się targów Labelexpo Europe 2023 w Brukseli po raz pierwszy w ramach grupy Aldus Group pojawi się firma API Foilmakers. Na swoim stoisku zaprezentuje ona najnowsze osiągnięcia technologiczne w obszarze folii dedykowanych produkcji wąskowstęgowej, zarówno etykietowej, jak i opakowaniowej. Na gości z całego świata będzie oczekiwać międzynarodowy zespół API Foilmakers (w tym przedstawiciele API Folie Polska) i Aldus Group. Targi będą też miejscem promocji uruchomionej niedawno na stronach internetowych firmy nowego wzornika online (dostępnego pod adresem https://apifoilmakers.com/foil-gallery/), uwzględniającego pełne portfolio jej produktów, w tym - jak podkreśla - niezwykle trudne do odwzorowania w tej konwencji folie metalizowane. Materiały API Foilmakers będą również obecne na stoiskach jej partnerów technologicznych (producentów sprzętu), gdzie - podczas pokazów „na żywo” - będzie można zobaczyć i ocenić finalne efekty uszlachetniania i wykańczania etykiet oraz opakowań.

  Z niecierpliwością czekamy na to kluczowe dla branży druku wąskowstęgowego wydarzenie targowe - mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. Ekscytacja w naszej firmie jest tym większa, że po raz pierwszy pojawimy się na Labelexpo Europe pod „skrzydłami” nowego właściciela - Aldus Group. Wystawa w Brukseli będzie kolejną z serii Labelexpo Global Series, na jakiej się pojawimy. Mamy nadzieję, że - podobnie jak nieco wcześniejsza, azjatycka edycja - także w Brukseli będziemy mieli okazję do licznych, inspirujących obie strony spotkań z naszymi klientami z całego świata, w tym z Polski. Wiemy, że wybiera się na nie liczna grupa naszych rodzimych drukarń i przetwórców etykietowych, więc już dziś serdecznie zapraszamy ich na nasze stoisko.

Wszechstronne portfolio folii etykietowych i opakowaniowych

API Foilmakers zapowiada prezentację, także w postaci gotowych próbek produkcyjnych, swojej pełnej oferty w obszarze folii. Klienci odwiedzający nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2023, będą mieli możliwość zapoznania się z tworzonymi przez API Foilmakers innowacyjnymi projektami, wykończeniami i wariantami kolorystycznymi - mówi Katarzyna Kozińska. Ważną częścią ekspozycji będą pochodzące z partii produkcyjnych przykłady aplikacji naszych folii, zarówno etykiety, jak i opakowania kartonowe. Klienci będą mogli naocznie przekonać się o ich jakości i poznać wszechstronność oferowanych przez nas opcji. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i pozyskane z pierwszej ręki informacje skłonią kolejne drukarnie, również z Polski, do podjęcia z nami współpracy i wdrożenia naszych proekologicznych materiałów, zaprojektowanych z myślą o specyficznych wymaganiach produkcji etykietowej i opakowaniowej.

Nowy wzornik internetowy

Jedną z istotnych nowości API Foilmakers, uzupełniających produkowane przez firmę materiały do uszlachetniania, jest nowy wzornik online Uwzględnia on wszystkie folie z jej oferty i jest wiernym odwzorowaniem analogicznego wzornika papierowego. Narzędzie to jest dostępne na stronach internetowych firmy. Mówi Katarzyna Kozińska: Wielu naszych klientów, ale też projektantów etykiet i opakowań czy właścicieli marek, od dawna pytało o możliwość dostępu do różnych wersji kolorystycznych naszych folii w trybie online. Tradycyjna, drukowana wersja wzornika jest oczywiście cały czas dostępna i użytkownicy naszych folii bardzo sobie ją cenią. Jednak błyskawiczny podgląd różnych wariantów kolorystycznych konkretnej folii, o jakiej rozmawiamy w danym momencie z klientem, czy też wspólny do niej dostęp w tym samym czasie przez kilka podmiotów zaangażowanych w projekt (np. drukarnię i zleceniodawcę), to nowa wartość dodana, jaką proponujemy naszym partnerom biznesowym. Co więcej, nasi koledzy z brytyjskiej centrali zadbali tu o każdy szczegół i dokładność odwzorowania folii, także trudnych do tego typu zobrazowania np. metalizowanych, z uwzględnieniem specyfiki różnych urządzeń mobilnych, na których jako użytkownicy Internetu przeglądamy strony: smartfonu, tabletu czy laptopa. Mamy nadzieję, że narzędzie to okaże się przydatne obecnym i potencjalnym użytkownikom naszych folii. Zapraszamy do zapoznania się z nim i do rozmów na temat możliwości jakie on oferuje, także podczas targów Labelexpo Europe.

Ekspercka wiedza

Z myślą o klientach z różnych stron świata stoisko API Foilmakers będzie miało prawdziwie międzynarodowe oblicze - mówi Katarzyna Kozińska. Nie zabraknie na nim rzecz jasna przedstawicieli naszego lokalnego, polskiego oddziału, który - co warto podkreślić - obsługuje też klientów z innych krajów. Obecni na targi pracownicy to prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach, posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat folii do etykiet i opakowań oraz dedykowanych im procesów wytwórczych i technicznej specyfikacji naszych produktów. Odpowiedzą oni na pytania naszych klientów, postarają się wskazać kierunki rozwoju w tych pełnych wyzwań czasach, wybiorą najlepsze, optymalne aplikacje w kontekście poszczególnych folii. Jesteśmy przekonani, że wiedza ta może okazać się bezcenna w kontekście podejmowania świadomych decyzji o wdrożeniu danej folii do konkretnego procesu wytwórczego.

Opcje personalizacji

Podczas targów API Foilmakers będzie promować nie tylko szerokie portfolio wytwarzanych przez firmę folii, ale też różnych usług dodatkowych oferowanych klientom. Szczególną uwagę firma zwraca tu na możliwość personalizacji, tj. dopasowania folii do specyficznych wymagań marki bądź do charakterystyki realizowanego przez drukarnię procesu wytwórczego. To jeden z wyróżników naszej firmy. Jesteśmy w stanie wyprodukować folię zgodnie z wymaganymi przez klienta parametrami, przede wszystkim kolorystycznymi, względem marki oraz celów, jakie chce zrealizować w swojej działalności - mówi Katarzyna Kozińska.

Rynkowe trendy i innowacje

Wydarzenia targowe takie jak Labelexpo Europe często stanowią miejsce prezentacji najnowszych trendów rynkowych i technologicznych osiągnięć poszczególnych dostawców. API Foilmakers podkreśla, że odwiedzając jej stoisko goście targowi będą mieli możliwość zapoznać się z jednym i drugim. Specjaliści z różnych oddziałów firmy będą tu prezentować jej ostatnie rozwiązania w obszarze folii, metody jej aplikowania, walory proekologiczne. Bycie na bieżąco z obecnymi, ale też nadchodzącymi trendami rynkowymi i innowacjami technologicznymi, pozwala wyprzedzić konkurencję i podejmować świadome decyzje inwestycyjne. Również z tego względu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas wizyty na targach Labelexpo Europe. Zainteresowanych rozmową z wybranym specjalistą z naszego grona prosimy o wcześniejszy kontakt - bardzo chętnie zaaranżujemy tego typu spotkanie” - podsumowuje dyrektor zarządzająca API Folie Polska.

Opracowano na podstawie informacji API Folie Polska