Po udanym wprowadzeniu RayoFloatTM APO na światowy rynek rękawów termokurczliwych firma Innovia Films rozszerza ofertę o APO45 - cieńszą wersję cieszącego się popularnością na rynku APO50. Przy grubości zaledwie 45 mikronów nie tylko zapewnia ona wydajność i oszczędność materiału w porównaniu z grubszymi foliami, bowiem niska gęstość folii opartej na poliolefinie oznacza też, że gotowe rękawy są lżejsze niż porównywalne rękawy PET, co pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla podczas transportu w całym łańcuchu dostaw.
Kluczowym atutem RayoFloatTM APO jest to, że jest on pływający. Rękawy termokurczliwe wykonane z PVC lub PET są niezwykle problematyczne i nieefektywne w procesie recyklingu butelek PET, ponieważ zapadają się, zanieczyszczając wytwarzaną żywicę PET. Ponieważ jednak RayoFloatTM APO - materiał poliolefinowy o niskiej gęstości - unosi się na powierzchni podczas procesu separacji w ramach recyklingu typu sink/float, skutkuje to wysoką wydajnością wysokiej jakości płatków PET - wyjaśnia Alasdair McEwen, globalny kierownik ds. etykiet i grafiki. Sortowanie jest kluczowe dla recyklingu - im cieńsza jest folia termokurczliwa, tym łatwiej technologia sortowania może wykryć materiał PET i posortować butelkę do odpowiedniej frakcji.
Zastosowanie APO jako preferowanego materiału do produkcji rękawów termokurczliwych oznacza, że właściciele marek i producenci opakowań mogą spełnić wymogi wprowadzanych właśnie regulacji „Rozszerzonej odpowiedzialności producenta” (EPR) oraz wytyczne dotyczące projektowania opakowań pod kątem recyklingu, takie jak te z RecyClass. APO jest również dopuszczony i certyfikowany pod względem zdatności do recyklingu przez główne światowe organizacje branżowe, tj European PET Bottle Platform (EPBP) oraz Association of Plastic Recyclers (APR).
Materiał, na którym opiera się RayoFloatTM APO, ma również zapewnić doskonałe właściwości optyczne folii wymagane na tym rynku, a mianowicie doskonałą przejrzystość i wysoki połysk. McEwen dodaje, że optyczny wygląd APO nie ma sobie równych i jest porównywalny z od dawna stosowanymi foliami termokurczliwymi, takimi jak PVC i PET, co oznacza, że po prostu nie ma powodu, aby go nie używać.
Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films