Ambitne plany inwestycyjne Schumacher Packaging
1 Jan 1970 09:48

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Schumacher Packaging Group planuje największą serię inwestycji w swojej historii, która sięga 1948 r. Do 2025 r. Grupa zamierza zainwestować ok. 700 mln euro, z czego aż 300 mln na rynku niemieckim. W chwili, gdy skala inwestycji wśród spółek średniej wielkości – nie tylko na rynku opakowaniowym – znacznie spadła, Schumacher decyduje się na niestandardowe działanie i mimo trudnych warunków ekonomicznych na globalnych rynkach zamierza wyłożyć setki milionów na stworzenie oraz rozbudowę zakładów tektury falistej i papierni, a także na zrównoważone technologie przyszłości. Elementem pakietu inwestycji będzie również zatrudnienie do 2025 dodatkowych 500 pracowników. 

Celem inwestycji jest sprostanie rosnącemu popytowi na rozwiązania opakowaniowe „szyte na miarę”, napędzanemu przez gwałtowny rozwój handlu internetowego, a także dalsze zwiększanie przewagi konkurencyjnej Grupy. W 2021 roku Schumacher Packaging Group prognozuje sprzedaż na poziomie około 800 mln euro i spodziewa się, że do 2025 roku wzrośnie ona aż do 1,3 mld euro.

Ze względu na trudne warunki rynkowe branża niechętnie inwestuje. Co więcej, przemysł stoi przed wyzwaniem, jakim jest brak możliwości dostarczania klientom wystarczającej liczby opakowań. Chcemy im zaoferować pewność terminowych dostaw i dobrą pozycję w nadchodzących latach. Dlatego też, pomimo obecnych wyzwań gospodarczych, dokonujemy więcej inwestycji niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Björn Schumacher, prezes zarządu Schumacher Packaging Group.

Ponad połowa planowanych inwestycji (ok. 400 mln euro) ma zostać przeznaczona na rozbudowę już istniejących zakładów. Fabryka tektury falistej w niemieckim Greven ma zostać rozbudowana szybciej niż pierwotnie planowano i do 2022 r. stać się jednym z największych zakładów produkcyjnych na świecie, z roczną wydajnością na poziomie 600 mln m2. Planowana rozbudowa mocy produkcyjnych w zakresie papieru również zostanie przesunięta na lata 2022/2023. Około 300 mln euro z kapitału inwestycyjnego będzie przeznaczone na budowę zupełnie nowych zakładów.

Elementem programu modernizacyjnego będą inwestycje w zrównoważone technologie przyszłości. Grupa zamierza stworzyć kilka ultranowoczesnych parków energetycznych w Polsce i Niemczech, na które złożą się farmy wiatrowe i słoneczne zdolne do produkcji 10 megawatów energii wkrótce po uruchomieniu i nawet 40 megawatów w perspektywie średnioterminowej. Wszystkie niemieckie zakłady Schumacher Packaging, podobnie jak fabryki we Wrocławiu oraz w holenderskiej Bredzie, posiadają już certyfikaty EcoVadis poświadczające ich ekologiczność.

Opracowano na podstawie materiałów Schumacher Packaging Group