ATS, czyli współczesny synonim banderolowania
1 Jan 1970 12:19

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Maszyny firmy ATS są wykorzystywane na całym świecie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba logistycznego zoptymalizowania procesu pakowania produktów przy użyciu banderolowania. Co więcej, także struktura firmy ATS ma charakter globalny.

11Przedsiębiorstwo ATS-Tanner Banding Systems AG ze szwajcarskiego Zug stanowi centralny element działającej na globalną skalę Grupy ATS-Tanner. Wspólnie ze swymi firmami-córkami w Niemczech, we Francji, w Holandii, Hiszpanii, Anglii i Polsce oraz przeszło 30 przedstawicielstwami w innych krajach tworzy organizację, którą cechuje fachowa wiedza w obszarze innowacyjnych systemów pakowania końcowego.

Banderolowanie opakowań z wykorzystaniem minimum materiałów dla korzyści logistycznych i marketingowych

Nie wymyśliliśmy banderolowania – jednak z pewnością odcisnęliśmy swój ślad na tej technologii – mówi założyciel firmy Alois Tanner. O ile w przeszłości proces ten długo nazywany był „delikatnym pakietowaniem produktów”, dzisiaj obowiązuje formuła: „trzy (pakowanie, kodowanie i reklamowanie) w jednym”. Co oznacza: użytkownik pakuje swoje produkty przy znacząco zredukowanym zużyciu materiału (taśmy o szerokości od 15 mm do 100 mm), może umieścić wszystkie niezbędne z logistycznego punktu widzenia informacje na taśmie, a w efekcie jest w stanie wykorzystać atrakcyjny branding oraz przestrzeń reklamową. 

Konsultacje, maszyny i taśmy jako zintegrowana całość

Banderolowanie jest procesem stosowanym w wielu segmentach przemysłu, czy to z użyciem jednostkowych maszyn, czy automatycznych urządzeń stanowiących element kompleksowych zakładów produkcyjnych. Duże praktyczne doświadczenie specjalistów ATS, zdobyte w ciągu przeszło 25 lat, gwarantuje w pełni kompetentne wsparcie projektów. Oferujemy klientom kompletne rozwiązania skrojone na miarę ich indywidualnych potrzeb – wyjaśnia dyrektor generalny Serge Tanner. – Konsultacje, konstrukcja maszyn oraz najwyższej jakości materiały do banderolowania tworzą harmonijną całość w ATS.

Historia ATS: początki związane z unikalnym procesem zgrzewania na zimno

Kluczowy dla każdej maszyny banderolującej jest sposób zgrzewania banderoli. Jesteśmy jego faktycznymi wynalazcami, w 1990 r. – dodaje Alois Tanner z uzasadnioną dumą, odnosząc się do procesu zgrzewania na zimno z wykorzystaniem ultradźwięków. Ten opatentowany proces, który został opracowany w firmie ATS, pozwala w pełni uniknąć ciepła lub innych emisji generowanych w trakcie pakowania. To z kolei gwarantuje, że jakość produktu pozostaje nienaruszona, zaś towary wrażliwe na wpływ wysokich temperatur (przede wszystkim w sektorze spożywczym) mogą być pakowane bez najmniejszych problemów. W pełni zautomatyzowane instalacje firmy ATS często są wyposażone w dodatkowe, zintegrowane rozwiązania techniczne takie jak: sztaplarki, liczniki, zespoły kontrolne skrojone na potrzeby klienta oraz kamery monitorujące.

Filozofia firmy

ATS dąży do wdrożenia najlepszych rozwiązań opakowaniowych dla każdego indywidualnego wyzwania stawianego przez klienta, jednak sedno sprawy tkwi jeszcze głębiej: Tym, co interesuje nas przede wszystkim, jest zagwarantowanie długotrwałego i bezpiecznego partnerstwa. Z tego wynikają niezmienność korporacyjnych zasad, sprawność oraz serwis na 

najwyższym poziomie. Praktyczne potwierdzenie tych słów stanowią: rozbudowana sieć serwisowa, profesjonalnie przeszkolony, wykwalifikowany personel, własne centrum treningowe ATS i firmowy warsztat naprawczy, a także rozbudowany magazyn części zamiennych, który gwarantuje brak zakłóceń w dostawach. 

Alois i Serge Tanner – duet sprawnie kierujący rodzinną firmą – są pewni, że ATS jest obecnie idealnie przygotowany, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorstwa, jak i oferowanych przez nie produktów, na stawianie czoła wyzwaniom przyszłości. 

Kodowanie na żądanie

Wśród wielu korzyści zapewnianych przez technologię banderolowania znajduje się możliwość zadruku banderol JIT (czyli just-in-time), do zastosowań najbardziej pożądanych przez klientów. Data wygaśnięcia przydatności do użytku, dowolnie wybrane numery ewidencyjne, specyfikacje istotne dla odbiorców końcowych – to wszystko może być nadrukowane w tym samym procesie produkcji, w jakim jest realizowana operacja pakowania. To logistycznie atrakcyjne rozwiązanie wykorzystuje się obecnie w wielu sektorach – od handlu detalicznego po sektor druku. 

Na podstawie materiałów firmy ATS opracował TK