Coca-Cola na drodze do świata bez odpadów
1 Jan 1970 07:58

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Coca-Cola ogłosiła zawarcie nowej umowy dotyczącej udzielenia kredytu Ioniqa Technologies (Holandia), aby usprawnić rozwój własnościowej technologii Ioniqa służącej do produkcji wysokiej jakości materiału PET z trudno przetwarzalnych odpadów plastikowych. Umowa zakłada przyspieszenie rozwoju i wdrożenie wysokiej jakości odzyskiwanego materiału PET do użycia w butelkach Coca-Cola Company.

Inwestycja ta wspiera globalną wizję firmy, polegającą na dążeniu do świata bez odpadów, obejmującą cel stworzenia do roku 2030 opakowania składającego się przynajmniej w 50% z materiału odzyskanego. Nowa technologia wspiera obiegowe gospodarowanie tworzywami sztucznymi, pozwalając na recykling opakowań takich jak kolorowe butelki PET, które mogły nie podlegać przetwarzaniu, i wytwarzanie wysokiej jakości opakowań odpowiednich do kontaktu z żywnością.

Zawarta umowa ma na celu szybsze osiągnięcie skalowalności technologii Ioniqa dla materiału PET. Ioniqa stworzyła własnościową technologię pozwalającą na recykling trudno przetwarzalnych materiałów zawierających PET i wytwarzanie bloków oczyszczonego polimeru, który może być następnie formowany w wysokiej jakości PET. Technologia została zweryfikowana w skali demonstracyjnej przez partnerów w łańcuchu wartości, a w Holandii budowany jest zakład o powierzchni 10 km2, którego odbiór ma nastąpić w roku 2019.

Nasza inwestycja w nowe i pionierskie technologie recyklingu to znaczący krok w kierunku zamknięcia obiegu w gospodarowaniu PET – powiedział Robert Long, dyrektor ds. innowacji w The Coca-Cola Company. – Planujemy kontynuację inwestycji w dobre partnerstwa i inicjatywy – jak w przypadku Ioniqa – aby wspierać naszą wizję świata bez odpadów.

Partnerstwo z The Coca-Cola Company jest kolejnym potwierdzeniem naszego dążenia do wdrożenia tego wyjątkowego procesu recyklingu trudno przetwarzalnych odpadów PET w wysokiej jakości materiał odpowiedni do kontaktu z żywnością – stwierdził Tonnis Hooghoudt, CEO firmy Ioniqa. – Proces stworzony przez Ioniqa pozwala na znaczny stopień odzyskania i ponownego użycia materiałów z tworzyw sztucznych, które w innym przypadku nie zostałyby przetworzone, oraz wytworzenie wysokiej jakości PET odpowiedniego do kontaktu z żywnością. Uruchomienie naszej fabryki w przyszłym roku będzie kolejnym krokiem w transformacji trudno przetwarzalnych materiałów PET w szeroko stosowany materiał z recyklingu, co wspiera wizję firmy Coca-Cola.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Coca-Cola