Czwarta edycja targów Warsaw Pack 
1 Jan 1970 14:04

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 (5-7 marca br.) zapraszają do największego w Polsce Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Branżowa impreza, poświęcona prezentacji i promocji firm dostarczających rozwiązania technologiczne oraz pokazom nowości dla branży opakowań i etykietowania, odbędzie się już po raz czwarty.

Warsaw Pack to specjalistyczne wydarzenie skupiające wszystkie gałęzie branży opakowaniowej. Ogromna powierzchnia i bardzo dobra lokalizacja Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo dają bardzo duże możliwości wystawcom. Ubiegłoroczna 3. edycja targów gościła 9 tys. zwiedzających (wśród nich właścicieli firm, dyrektorów zarządzających, menedżerów ds. marketingu i zakupów) z 29 krajów, którzy obejrzeli ofertę blisko 200 firm z branży opakowaniowej. 

W tym roku również w jednym miejscu spotykają się wszystkie gałęzie branży opakowaniowej. Na 20 tys. m2 zostanie zaprezentowany kompletny ciąg technologiczny produkcji opakowań, usystematyzowany w 9 strefach tematycznych (strefa techniki pakowania, etykiet, etykietowania i druku, opakowań, automatyki, logistyki i magazynowania, e-commerce). Taka formuła targów jest bardzo dużym udogodnieniem zarówno dla zwiedzających, jak i dla wystawców, dzięki czemu każdy bez problemu dotrze do strefy, która najbardziej go interesuje. 

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z szeroką ofertą opakowań spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, chemicznych, opakowań transportowych, przemysłowych oraz całej logistyki wewnątrzmagazynowej i transportowej. Jest to więc doskonała okazja do odbycia inspirujących biznesowych spotkań z przedstawicielami licznych sektorów przemysłu, którzy są zainteresowani problematyką opakowań i etykiet. Oczywiście nie zabraknie maszyn wytwarzających opakowania i maszyn pakujących, szerokiej gamy etykiet oraz maszyn etykietujących. Wydarzenie zostanie wzbogacone licznymi konferencjami oraz konkursami i specjalną strefą sprzyjającą kontaktom biznesowym.

Tradycyjnie program wydarzenia nie ogranicza się do prezentowania rozwiązań na stoiskach oraz spotkań biznesowych; jak co roku, i tym razem organizatorzy przygotowali interesujący program merytoryczny. 5 marca odbędzie się konferencja naukowo-techniczna „MODERN PACKAGING – ekotransformacja techniki znakowania i pakowania produktów” (patrz tinta na s. 13).

W trakcie targów odbędą się dodatkowo dwie konferencje. 5 marca Instytut Badawczy Opakowań COBRO zaprasza na „Packaging Spectrum”: spotkanie edukacyjne mające na celu przygotowanie do nowych zadań i wyzwań związanych z wyższymi poziomami recyklingu odpadów opakowaniowych oraz rozszerzoną odpowiedzialnością przedsiębiorców, projektowaniem opakowań do recyklingu w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, a także ograniczeniem wpływu opakowań z tworzyw sztucznych na środowisko. Dzień później, 6 marca, Organizacja Odzysku Opakowań „Rekopol” organizuje konferencję „Opakowania w obiegu zamkniętym – Jakich opakowań szuka przemysł?”. Tu będzie można wysłuchać informacji o następujących zagadnieniach: Biotworzywa jako szansa odpowiedzi na wymagania GOZ w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych; Bezpieczeństwo opakowań w gospodarce w obiegu zamkniętym – Szanse i zagrożenia zawracania materiałów; Design opakowań. Globalne trendy a polski rynek oraz Możliwości i trudności w recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych z HDPE i PP. Proces przetwarzania i sytuacja rynkowa. Konferencję zakończy debata „Forum dialogu uczestników łańcucha opakowań”, w której będą brali udział przedstawiciele sieci handlowych oraz wiodących producentów opakowań. 

Wstęp na targi jest bezpłatny; aby otrzymać wejściówki, należy zarejestrować się na stronie https://warsawpack.pl/rejestracja/.

Opracowano na podstawie materiałów Warsaw Pack