Ekologiczne wypełnienie plaster miodu
1 Jan 1970 14:32

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma GATNER Packaging, która specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, rozszerzyła portfolio produktów o wypełnienie plaster miodu. Papierowy heksagon zapewnia produktom ochronę w trakcie składowania i transportu. Charakteryzuje się solidną, odporną na ściskanie i lekką konstrukcją, która może zastąpić formy wykonane ze styropianu i plastiku.

Alternatywa dla tworzyw sztucznych

Największą zaletą wypełnienia plaster miodu jest prosty i ekologiczny skład: papier pozyskany z makulatury oraz klej na bazie wody. Umożliwia on ponowną adaptację surowca, tworząc obieg zamknięty w myśl gospodarki cyrkularnej. Wokół recyklingu tworzyw sztucznych powstaje wiele innowacji, ale nadal przetworzenie papieru jest najprostsze, a koszty odzysku są relatywnie niskie w przeciwieństwie do recyrkulacji plastiku.

Plaster miodu to również narzędzie do budowania proekologicznego wizerunku firmy. Trend „eco” sprawia, że kupujący zwracają uwagę na sposób pakowania produktów, kładąc nacisk na zastosowane materiały. Zastąpienie foliowego opakowania kopertą lub kartonem to powszechna praktyka, natomiast wyeliminowanie sztucznego wypełniacza to coś, co może wyróżnić firmę na tle konkurencji.

Wszechstronność wypełnienia

Papierowe wypełnienie ma podobną wagę do styropianu, ale wykazuje większą odporność na pęknięcia i zgniecenia. Na jego nośność wpływa rodzaj użytego papieru oraz rdzeń z heksagonów. Producent plastra miodu podkreśla, że odpowiednio zaprojektowana konstrukcja przechodzi testy obciążeniowe nawet do kilku ton! Z powodzeniem ochroni zarówno produkty wielkogabarytowe typu sprzęt AGD i RTV, jak i drobne przedmioty wytworzone np. ze szkła. Uzyskanie wyprofilowanego wypełnienia nie wymaga kosztownych form z odlewu.

Inne zastosowanie heksagonów to palety. Wykonane z papieru są znacznie lżejsze od ich drewnianych odpowiedników, co ma przełożenie na optymalizację kosztów transportu oraz magazynowania. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się także papierowe przekładki, które doskonale amortyzują nakładany ciężar i ułatwiają piętrowanie produktów na palecie. Natomiast do ochrony krawędzi i kantów warto wybrać dopasowane do przedmiotu narożniki.

Ekologiczny duet

GATNER Packaging od 24 lat zajmuje się produkcją opakowań tekturowych, które trafiają do klientów z różnych branż, m.in.: spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, meblowej, elektronicznej oraz metalowej. Wśród nich znajdują się pudła wykrojnikowe, klapowe, wielkogabarytowe, specjalistyczne oraz dostosowane do e-commerce. Natomiast papierowy plaster miodu to produkt komplementarny, który można dopasować do każdego typu pudełka oraz spersonalizować pod konkretny przedmiot. Rozszerzone o wypełnienia portfolio umożliwiło klientom kompleksowe zaopatrzenie się w ekologiczne i przemyślane opakowania, a kompatybilność plastra zarówno z przedmiotem, jak i kartonem wpływa na doskonałe zabezpieczenie produktu w drodze do odbiorcy.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Gatner Packaging