IPACK Strong Pro: doskonały wybór dla ekologicznych rozwiązań opakowaniowych
1 Jan 1970 10:09

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tegoroczne trendy w biznesie wskazują, że ekologia utrzymuje wysoką pozycję wśród czynników motywujących wybory konsumenckie. Klienci nie tylko stawiają na jakość produktu, lecz także coraz częściej zwracają uwagę na opakowanie – powinno być trwałe, bezpieczne, a dodatkowo ekologiczne. Obserwujemy zdecydowany zwrot w kierunku opakowań biodegradowalnych, opartych na papierze, który nie tylko zapewnia trwałość opakowania, lecz także bezpieczeństwo produktu. O ekologicznych rozwiązaniach dla opakowań oraz zrównoważonym rozwoju w branży celulozowo-papierniczej opowiada Thomas Knapp, prezes zarządu MM Kwidzyn, jednego z wiodących producentów papieru oraz tektury w Polsce.

Jaki surowiec wybierać dla opakowań?

Thomas Knapp: Papier i tektura, czy choćby masa celulozowa, oferują szeroką gamę możliwości zastosowania w opakowaniach. Oprócz oferty wysokiej jakości tektur opakowaniowych Alaska White, Alaska Plus, produkowanych w MM Kwidzyn, naszą kolejną propozycją dla sektora opakowań jest papier IPACK Strong Pro – papier pakowy typu kraft, produkowany w kwidzyńskiej fabryce od 2021 r. jako odpowiedź na potrzeby klientów. Jako produkt, nie tylko idealnie wpisuje się w trendy recyklingowalnych materiałów opakowaniowych, ale jest przede wszystkim stworzony i zaprojektowany we współpracy z klientami, aby doskonale odpowiadać na ich wymagania. IPACK Strong PRO jest w 100% produkowany z pierwotnych włókien celulozowych (z minimalną domieszką wypełniaczy). Idealnie nadaje się do produkcji toreb papierowych dla sklepów czy gastronomii, jako alternatywa dla toreb plastikowych. Perfekcyjnie sprawdza się w produkcji opakowań papierowych do mąki, cukru, bez problemu radząc sobie na szybkich liniach pakujących. Dzięki innowacyjności naszych klientów oraz technologów, papier kraftowy produkowany w kwidzyńskim zakładzie znajduje kolejne, ekologiczne zastosowania.

Co sprawia, że IPACK to doskonały wybór dla producentów opakowań?

Thomas Knapp: Z myślą o klientach oraz o wpływie na środowisko, stawiamy na wysoką jakość artykułu na każdym etapie produkcji. Pozyskujemy surowiec z certyfikowanych źródeł, oferując papier spełniający najwyższe wymagania środowiskowe. IPACK Strong PRO ma również certyfikaty umożliwiające bezpośredni kontakt opakowań z żywnością. Doskonała przetwarzalność dla różnych zastosowań w procesach produkcyjnych opakowań pozycjonuje IPACK Strong PRO jako idealny wybór do optymalizacji jakości i wydajności produkcji naszych klientów. Kolejną ważną przesłanką, dla której zastosowanie ma IPACK Strong PRO, jest unijna dyrektywa plastikowa SUP (Single Use Plastics), która nakłada na przedsiębiorców, oferujących opakowania z tworzyw sztucznych, obowiązek odprowadzania dodatkowych opłat oraz – już wkrótce – prowadzenia dokładnej ewidencji opakowań plastikowych, które wytworzyli, zamówili lub wydali konsumentom. Papier kraftowy produkowany w MM Kwidzyn, ze względu na wytwarzanie z masy celulozowej, nie podlega pod opisaną dyrektywę, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą już nie tylko dla środowiska, lecz także dla przedsiębiorców i klientów.

W jaki sposób produkcja papieru i tektury wpisuje się w globalne cele zrównoważonego rozwoju?

Thomas Knapp: Będąc zintegrowaną fabryką papieru i tektury, prowadzimy pełny proces produkcji od pozyskania włókna, przez produkcję celulozy, aż do wytworzenia produktu końcowego zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jesteśmy zobowiązani do dbania o środowisko naturalne w całym łańcuchu wartości i od wielu lat podejmujemy szereg działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Między innymi dążymy do dalszej redukcji emisji gazów cieplarnianych, zużycia wody i energii oraz minimalizacji ilości odpadów. Chcemy również zwiększać udział odnawialnych źródeł energii w produkcji, który już dziś jest na poziomie 65%. Dodatkowo, nasze włókna celulozowe stanowią początek bardzo istotnego procesu recyklingu, w którym są one ponownie wykorzystywane jako materiał opakowaniowy nawet do 25 razy bez utraty jakości. To znacząco przyczynia się do gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez zmniejszenie potrzeby korzystania z surowców pierwotnych i minimalizowanie generowania odpadów.

Jakie wyzwania stoją przed firmą MM Kwidzyn w kontekście zrównoważonego rozwoju?

Thomas Knapp: Jednym z największych wyzwań jest dalsze zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych, co wymaga zastosowania nowych technologii i inwestycji w odnawialne źródła energii. Ponadto nieustannie dążymy do osiągania najlepszych praktyk w zakresie efektywności procesu produkcji i dalszych innowacji w ramach naszej oferty zrównoważonych produktów. Co ważne, nasze działania w kontekście zrównoważonego rozwoju zostały wyróżnione w tym roku w rankingu światowym CDP. Grupa MM otrzymała ocenę „Potrójnego A”, czyli najwyższy przyznawany wynik w zakresie zrównoważonego rozwoju, którym może się poszczycić zaledwie 10 firm na świecie. To osiągnięcie podkreśla dbałość każdej z fabryk, w tym MM Kwidzyn, o środowisko pod względem klimatu, gospodarki wodnej oraz lasów. Zachęcamy do kontaktu z naszym profesjonalnym zespołem sprzedaży oraz wsparciem technicznym. Jestem przekonany, że nasi skoncentrowani na kliencie pracownicy pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązania dla zrównoważonych opakowań.

MM Kwidzyn sp. z o.o. to jeden z wiodących producentów papieru, tektury i celulozy w Europie. Fabryka utrzymuje pozycję lidera, bazując na ponad 40-letnim doświadczeniu w branży. Od sierpnia 2021 r. jest częścią austriackiej Grupy MM, specjalizującej się w branży opakowań z tektury i papieru.

Więcej informacji na temat marki IPACK Strong Pro znajdą Państwo na stronie www.ipackpaper.com

Artykuł sponsorowany