Łatwe drukowanie na puszkach dzięki Linx 8900
1 Jan 1970 10:13

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Brytyjski producent rzemieślniczych piw klasy premium z Londynu wykorzystuje do znakowania puszek ze swym napojem drukarkę do atramentowego druku ciągłego Linx 8900 Continuous Ink Jet (CIJ). Od momentu zakupu drukarki browar Beavertown chwali łatwość jej użytkowania, kompatybilność z liniami do szybkiego napełniania puszek oraz niezawodne działanie w wilgotnym środowisku pracy. 

Drukarka Linx 8900 drukuje pojedynczą linię kodów czarnymi atramentami szybkoschnącymi Linx 1240 na dolnej obręczy puszki, gwarantując właściwe umiejscowienie i doskonałą czytelność tekstu na małej powierzchni. Na kod o wysokości 2-3 mm składają się data przydatności do spożycia oraz numer seryjny pozwalający śledzić drogę produktu do klienta. 

Do niedawna do zaspokajania potrzeb związanych z kodowaniem browar Beavertown wykorzystywał drukarkę Linx CJ400 CIJ. Jednak z uwagi na wzrost popytu na jego produkty – który zaowocował gwałtownym przyrostem produkcji z 700 litrów do 10 tys. litrów dziennie (czyli 77 tys. litrów tygodniowo) – a w efekcie koniecznością przyspieszenia linii puszkującej firma postanowiła zainwestować w nowocześniejsze rozwiązanie. 

Drukarka Linx 8900 działa w tempie wystarczającym do nadążenia za linią pracującą z maksymalną prędkością 200 puszek/min i poradzi sobie z jeszcze większymi szybkościami, które mogą się okazać niezbędne, jeśli popyt na piwa z Beavertown będzie rósł równie szybko jak obecnie. Nie mniej istotne jest to, że jakość i czytelność kodów nie zmniejszają się nawet wtedy, gdy linia zwalnia lub przyspiesza tempo swojej pracy. 

Dużym plusem urządzenia jest również jego odporność na pracę w warunkach dużej wilgotności, wyrażona przyznanym jej stopniem ochrony IP55. Puszki w browarze są napełniane w temperaturze od -1°C do 0°C, czego efektem może być pojawienie się na ich ściankach skroplonej wody. Posiadanie stopnia IP55 oznacza dodatkowo, że drukarka nie musi być demontowana podczas mycia linii bieżącą wodą po każdej zmianie, bo jest odporna na jej działanie. 

Dzięki instalacji modelu Linx 8900 browar Beaverton mógł zmienić przeznaczenie drukarki Linx CJ400, która wcześniej służyła do znakowania puszek; obecnie wykorzystuje ją do nadrukowywania numerów partii, dat przydatności do spożycia oraz nazw produktów na tekturowych opakowaniach zbiorczych mniejszych partii napojów. 

Drukarka Linx 8900 jest wyposażona w ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia prostą i bezbłędną obsługę urządzenia. Dodatkowo w jej skład wchodzi niezawodny system automatycznego przemywania Autoflush, który dokładnie myje głowice drukujące po każdym wyłączeniu drukarki, a tym samym gwarantuje bezproblemowy start urządzenia zawsze, gdy jest ono potrzebne. To duża zaleta dla browaru Beavertown, w którym linie puszkujące nie są wykorzystywane codziennie. 

Innym elementem ułatwiającym obsługę Linx 8900 jest pionierskie rozwiązanie Linx o nazwie Self-Service Wizard, które prowadzi operatorów „za rękę” przez cały proces samodzielnej (niewymagającej udziału serwisantów) wymiany modułów drukarki, a tym samym minimalizuje możliwe przestoje. 

Linx 8900 stanowi idealne rozwiązanie, które pomaga nam radzić sobie z rosnącym popytem na nasze puszkowane piwo – komentuje Tom Jones, asystent głównego browarnika i kierownik produkcji w Beavertown. – Bardzo łatwo dotrzymuje tempa prędkości naszej linii puszkującej; co więcej, ogromną korzyścią z naszego punktu widzenia jest przyznanie jej stopnia ochrony IP55, przydatnego przy myciu linii po każdej zmianie. Nie mniej istotny jest prosty interfejs dotykowy, który pozwala na błyskawiczną zmianę nadrukowywanych kodów po ukończeniu zlecenia. Podsumowując: Linx 8900 jest naprawdę łatwy w użyciu, dotrzymuje tempa linii i spełnia wszystkie nasze potrzeby.

Browar Beavertown, założony w 2012 r. i obecnie mieszczący się w londyńskiej dzielnicy Tottenham, produkuje szeroką gamę piw wysokiej jakości takich jak Gamma Ray, Smog Rocket i Black Betty oraz piw specjalnych i sezonowych. Jego produkty są sprzedawane głównie w niezależnych brytyjskich sklepach specjalistycznych, ale część produkcji trafia na eksport.

Na podstawie informacji firmy Linx opracował TK