Linia technologiczna do produkcji opakowań z pulpy
1 Jan 1970 14:05

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Infograf ma w swoim portfolio linię do produkcji opakowań z gotowej pulpy. Jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że nie trzeba instalować całego systemu produkcji pulpy, który kilkakrotnie zwiększa koszt inwestycji oraz stwarza wielkie problemy z uzyskaniem pozwoleń, ze względu na normy i zabezpieczenia środowiskowe. 

Linia oferowana przez Infograf produkuje opakowania z gotowej, suchej pulpy, którą można zakupić na rynku. Infograf ma w ofercie dwie linie: automatyczną TA-05B oraz półautomatyczną TS-10. 

Model automatyczny TA-05B

Na linii automatycznej TA-05B możemy produkować opakowania z różnego rodzaju pulpy: kukurydzianej, drzewnej, bagassy – trzciny cukrowej, bambusowej, słomianej i innej. Zakupioną pulpę rozmiękczamy w specjalnych kadziach, następnie ją dostosowujemy do potrzeb i rodzaju opakowania dodając specjalne dodatki czy to olejoodporne, czy też wodoodporne. Tak przygotowana pulpa jest podawana do modułu formującego, który stanowi serce całej linii. Jest to zautomatyzowana prasa, która podczas jednego procesu tłoczy, suszy i dezynfekuje opakowanie. Prasa do tłoczenia jest hydrauliczna, a suszenie elektryczne. Ważny jest też format maksymalny opakowania lub jego wielokrotność, czyli ilość opakowań w formie. Maksymalny format, jaki można uzyskać w prasie, to 1300x1100 mm. Oferowana linia jest w stanie wyprodukować od 1800 do 2500 sztuk naczyń do średnicy ok. 20 cm na godzinę z wykorzystaniem 1,5 tony surowca. Dla przykładu: na wyprodukowanie talerza potrzeba około 23 g pulpy. 

Średnie zużycie pulpy na godzinę pracy to od 40 do 60 kg, zużycie dodatków zapewniających wodoodporność to 2,5 do 3 kg/h, natomiast zużycie dodatków olejoodpornych od 0,5 do 0,7 kg/h.

Jak widać, maszyna nie jest materiałochłonna, co zapewnia niski koszt produkcji opakowań z pulpy.

Po wyprodukowaniu opakowania i jego zdezynfekowaniu jest ono następnie transportowane do urządzenia, które je rozcina i graduje, tak aby uzyskać produkt końcowy, który będzie dostarczony do klienta. Po tym procesie opakowanie jest ponownie dezynfekowane i gotowe do zapakowania. 

Ważne jest to, że w przypadku konieczności zwiększenia produkcji wystarczy zainstalować kolejną prasę; nie wymaga to dokupienia kolejnej linii, tylko samej prasy. 

Model półautomatyczny TS-10

Dla klienta, który ma mniejszą produkcję, jest przeznaczony model półautomatyczny TS-10. Jego wydajność jest na poziomie 900-1000 szt./h, maksymalny format 900x580 mm. Oczywiście i w tym wypadku można zwiększyć wydajność produkcji dokładając dodatkowe prasy. 

Ważne jest również to, że linie te pozwalają na produkcję różnych opakowań w zależności od posiadanych form. Możemy zatem produkować opakowania dla przemysłu spożywczego, gastronomicznego oraz przeróżnych innych gałęzi przemysłu, gdzie takie opakowania są stosowane. 

Jesteśmy przekonani, że przy obecnych tendencjach na rynku opakowań kierunek produkcji opakowań bio jest bardzo interesujący i przyszłościowy. Kto pierwszy będzie gotowy do produkcji tego typu opakowań, ma szanse na bezpieczny i perspektywiczny biznes.

Firma Infograf w ramach dostawy zapewnia instalację, uruchomienie, szkolenie, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. 

Artykuł sponsorowany