Pełna cyfryzacja procesu produkcyjnego 
1 Jan 1970 11:59

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grupa Schumacher Packaging oddaje do użytku w zakładzie w Greven nowo skonstruowaną, wysoko wydajną cyfrową maszynę drukarską RSR (Roll to printed Sheet in Real Time) firmy BHS Corrugated. 

Schumacher Packaging Group to jeden z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej. Zainstalowana w Greven maszyna to efekt wieloletniej współpracy Grupy z firmą BHS Corrugated Maschinen- und Anlagenbau (BHS Corrugated). Wysoka prędkość drukowania (maks. do 300 m/min) oraz pełne zautomatyzowanie procesów zarządzania produkcją oznacza ogromne zwiększenie wydajności produkcji opakowań z tektury falistej w porównaniu z tradycyjną techniką druku fleksograficznego. Co więcej, faza drukowania odbywa się przed etapem produkcji tektury falistej, a to oznacza znaczne obniżenie kosztów powodowanych przez błędy w druku. 

Koniec zatorów w druku

Do tej pory to faza drukowania odpowiadała za ograniczenie prędkości procesu dalszej obróbki tektury falistej. Björn Schumacher, dyrektor zarządzający Grupy Schumacher Packaging: Nasza nowa cyfrowa maszyna drukarska pracuje z prędkością od 100 do 300 m/min. To zaś oznacza znaczne podniesienie zdolności produkcyjnej na dalszych etapach procesu takich jak wycinanie, klejenie i paletyzowanie. Maksymalna szerokość druku wynosi 2800 mm. 

Z maszyny drukującej na produkcję tektury falistej

Inną charakterystyczną cechą nowego urządzenia jest zmiana standardowej kolejności wykonywania procesów: najpierw odbywa się druk, a dopiero potem następuje produkcja tektury falistej. Dostawcą obu rozwiązań – maszyny drukującej i tekturnicy – jest ten sam producent, firma BHS Corrugated. W ten sposób każde z nich pracuje w idealnej harmonii, co znajduje odzwierciedlenie zwłaszcza w osiąganej prędkości pracy. Komunikację między dwiema maszynami oraz łączność z systemem zarządzania zapasami zapewniają optymalnie dopasowane interfejsy. Obie maszyny wyposażono w system wykrywania błędów gwarantujący, że do kolejnych etapów produkcji mogą trafić wyłącznie opakowania z tektury falistej pozbawione wad. Odwrócenie procesu – druk przed produkcją tektury – pozwala też na wyraźne zmniejszenie kosztów wynikających z potencjalnych błędów w druku. 

Pełna zgodność ze standardami środowiskowymi

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska stanowią priorytety dla firmy Schumacher Packaging. Od początku prac nad nową maszyną było jasne, że w każdym procesie wykonywanym na cyfrowej maszynie drukującej, od powlekania wstępnego aż po lakierowanie, stosowane będą wyłącznie materiały na bazie wody – podkreśla Björn Schumacher. – Co więcej, używane farby drukarskie spełniają wymogi szwajcarskiego rozporządzenia w sprawie towarów konsumpcyjnych oraz wytycznych Nestlé na temat farb opakowaniowych.

Druk cyfrowy przyszłością branży opakowań

Dzięki wdrożeniu maszyny drukującej RSR dokonaliśmy pełnej cyfryzacji procesu produkcyjnego w sektorze tektury falistej – podkreśla z dumą Schumacher. – Szczerze wierzymy, że druk cyfrowy jest przyszłością opakowań z tektury falistej i litej (...).

Tłumaczenie: TK