Wyzwanie się powtarza. Niemcy przeciwko Włochom, po raz kolejny rywale, po raz kolejny gotowi dać z siebie wszystko, aby wygrać. Ale tym razem nie mówimy o piłce nożnej, lecz o bardzo zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, których projektowanie i konstrukcja mogą pozwolić na eliminację konkretnych problemów związanych z procesem produkcji.
W bezpośredniej konfrontacji uzyskaliśmy przewagę nad Niemcami, którzy nieustannie dostarczają nam wyzwań – śmieje się Paolo Radaelli, właściciel i dyrektor zarządzający New Aerodinamica, włoskiej firmy dostarczającej systemy aspiracji m.in. dla branży tektury falistej. – Jesteśmy Włochami, ponosi nas fantazja i dlatego odnieśliśmy miażdżące zwycięstwo! Ostateczny rezultat? Wymiana wentylatora niemieckiego producenta, która przełożyła się na konsekwentny wzrost produktywności klienta. Jest on teraz entuzjastą włoskich rozwiązań. Włochy biją Niemcy na głowę! Zwycięstwo jest tym większe, iż pokonaliśmy niemiecką technologię u niemieckiego producenta tektury falistej – wyzwanie było więc podwójne. Dotychczas funkcjonujący wentylator nie mógł dorównać parametrom tekturnicy, więc klient musiał zmniejszyć prędkość jej pracy, redukując wolumen produkcji i tym samym zmniejszając przychody. Wraz ze wzrostem prędkości, który umożliwiła instalacja naszego wentylatora, zwiększyła się wydajność produkcji tektury falistej, a co za tym idzie – zyski. Różnica jest namacalna; to nie tylko słowa.
Wentylator rozdrabniający, o którym mówi Paolo Radaelli ma moc 55 kW, co gwarantuje wyższą wydajność dzięki takim właściwościom jak wzmocniony wirnik z brzeszczotami, podstawa silnika ze zintegrowanym systemem samonapinania i amortyzator, który redukuje naprężenia w zespole transmisyjnym, wydłużając w ten sposób czas zużywania się poszczególnych komponentów. Finalnym etapem było zintegrowanie wentylatora z kabiną dźwiękoszczelną, która gwarantuje znaczną redukcję hałasu. AN