Wyjątkowy pawilon we Wrocławiu jako ukoronowanie rozwoju firmy VPK w Polsce
1 Jan 1970 10:31
Belgijski dostawca opakowań, grupa VPK, z sukcesem zamyka pierwsze półrocze działalności w Polsce. Uruchomienie dwóch nowych zakładów produkcyjnych w pobliżu Brzegu i Radomska zostało ukoronowane wyjątkowym projektem współpracy z Politechniką Wrocławską. Z okazji 70. rocznicy swojej działalności Politechnika Wrocławska stworzyła wspólnie z VPK pawilon zbudowany z ok. 500 kartonowych tub, na których przedstawiono historię największej uczelni wyższej w regionie.
Już wcześniej w ciągu tego roku grupa VPK otworzyła w pobliżu Brzegu trzeci zakład Aquila zajmujący się produkcją tektury falistej. W ten sposób, z przewidywanymi obrotami na poziomie 160 mln euro, dokonuje się kolejny etap rozwoju działalności firmy. Ponadto istniejąca fabryka w Radomsku została powiększona o nowy dział produkcyjny na potrzeby wytwarzania opakowań. VPK posiada zatem obecnie trzy firmy działające na polskim rynku. Są nimi: Aquila wytwarzająca tekturę falistą, VPK Packaging produkująca opakowania z tektury falistej oraz Corex, czyli przedsiębiorstwo specjalizujące się w tubach i tulejach kartonowych.
Wsparcie dla tego sukcesu ekonomicznego stanowi wyjątkowy projekt współpracy z Politechniką Wrocławską. Politechnika Wrocławska została ostatnio uznana, wspólnie z Politechniką Warszawską, za najlepszą wyższą uczelnię techniczną w Polsce. 70. rocznica działalności Politechniki nie przeszła we Wrocławiu niezauważona. Bogatą historię uczelni zaprezentowano w formie pawilonu o wymiarach 11,5x6,2 m, zbudowanego z drewnianych łuków oraz ok. 500 tub kartonowych wyprodukowanych przez firmę Corex. Oświetlenie LED stworzyło zdumiewający efekt wizualny. Tło dla tej artystycznej konstrukcji stanowiły plac Solny oraz teren kampusu Politechniki.
Opracowano na podstawie materiałów firmy VPK