Zaawansowana technologia znakowania
1 Jan 1970 12:45

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Domino Printing powstała w 1978 roku i od tego czasu skupiała się na osiągnięciu perfekcji w zakresie rozwoju technologii znakowania i kodowania. Od lat jest mocno związana z branżą spożywczą, zapewniając najwyższy poziom satysfakcji z oferowanych urządzeń oraz obsługi posprzedażowej klienta. Przejście z pozycji dostawcy do partnera biznesowego wymagało wielu lat doświadczeń, inwestycji oraz doboru odpowiedniej kadry. 

Dziś to międzynarodowy potentat, wspierający małych i dużych przedsiębiorców. Przykłady uznania można mnożyć. Jednym z nich jest użycie technologii inkjet, instalowanej na wysokowydajnych liniach. Francuski producent przetworów naleśników Blini posiadający 70% udział w lokalnym rynku, włoska destylarnia alkoholi Fratelli Branca powstała w 1845 roku oraz amerykańska firma Express Packaging zajmująca się od 30 lat konfekcjonowaniem zaufały marce Domino. Wspólnymi elementami decydującymi o nieprzerwanej współpracy są: wysoka jakość i wydajność urządzeń, opieka posprzedażowa oraz czynniki ekonomiczne takie jak zmniejszenie zużycia atramentu czy krótsze przestoje dzięki opcji samodzielnych przeglądów.

Produkcja spożywcza to w większości przypadków bardzo trudne warunki otoczenia, dla których należy dobrać specjalistyczne rozwiązanie. Restrykcyjne przepisy dodatkowo ograniczają możliwości stosowania niektórych rozpuszczalników takich jak MEK (metyloetyloketon). Domino dzięki nieustannej pracy swoich laboratoriów jest w stanie opracowywać zaawansowane technologicznie atramenty, bezpieczne w kontakcie z żywnością, odporne na działanie skrajnie niskich lub wysokich temperatur oraz uzyskujące przyczepność na wilgotnej powierzchni. Oczekiwane wydajności, które z łatwością uzyskuje drukarka Domino Ax350i, to 10 000 znakowań na godzinę. Niezwykle ważne jest, aby przy takim obłożeniu linii utrzymać ciągłość i jakość produkcji. Opatentowana głowica i-Pulse gwarantuje w oparciu o dedykowane atramenty nadruk wysokiej jakości kodów, a brak ruchomych elementów owocuje ciągłym odtwarzaniem perfekcyjnej jakości kropli, redukuje ilość powstałych błędów (wymóg konieczny przy konfekcjonowaniu) oraz minimalizuje zabrudzenia na głowicy. Sterowanie odbywa się poprzez intuicyjny i łatwy w obsłudze ekran dotykowy, funkcjonalnością zbliżony do smartfona, który można zainstalować praktycznie w dowolnym, ergonomicznym miejscu. Przeciwpyłowa obudowa wykonana z wysokojakościowej kwasoodpornej stali z łatwością zmierzy się z najbardziej wymagającymi warunkami. Użytkownicy cenią sobie również takie cechy jak mnogość portów komunikacyjnych ułatwiających integrację (tak z linią, jak i systemami ERP), aktualizowany i wizualizowany na bieżąco stan drukarki, a przemyślana konstrukcja zbiorników uzupełniających materiały eksploatacyjne niweluje do zera możliwość powstania błędu podczas ich wymiany. Możliwość wymiany modułu filtrów przez operatora wraz z systemem czyszczenia dyszy wpływa na skrócenie przestojów oraz bezproblemowe uruchomienie drukarki, nawet po dłuższej przerwie. Całość ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów użytkowania najnowszej technologii. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Intrex