Szybko rozwijająca się Asteria Group zakończyła proces przejmowania CS Labels – pierwszej brytyjskiej spółki w jej orbicie, która pozwoli na ekspansję na lokalnym rynku.
Belgijski fundusz typu „private equity” w ostatnich trzech latach przejął aż 17 firm (wliczając w to trzy w bieżącym roku). Zakup CS Labels to od dawna planowana akwizycja, mówią nowi właściciele. Dzięki transakcji obroty grupy powinny zbliżyć się do 200 mln euro; w planach długotreminowych Asteria chce osiągnąć europejskie obroty na poziomie 250-300 mln euro dzięki spółkom-córkom, które zachowają własną markę i identyfikację, pracując jednocześnie dla korzyści całej grupy.
Simon Smith, który od 2000 r. pełni stanowisko dyrektora zarządzającego CS Labels, poprowadził firmę z West Midlands do obecnej pozycji cyfrowej (wyłącznie) drukarni etykiet samoprzylepnych, jednego z kluczowych klientów firmy Xeikon oraz częstego beta-testera rozwiązań tego belgijskiego producenta maszyn do druku. W 2018 r. CS Labels zainwestowała 3,5 mln euro w linię do produkcji torebek, także z wykorzystaniem technologii Xeikon.
Smith utrzyma obecną pozycję, wspierany w zarządzie CS Labels przez dyrektora generalnego Asterii Ivesa Declerka, dyrektora sprzedaży Paula Humpage'a oraz Adama Jamesa w roli dyrektora operacyjnego. Mówi Smith: CS będzie działała w zgodzie z tradycyjnymi wartościami rodzinnymi, ale z dodatkową werwą, wsparciem i środkami zapewnianymi przez grupę. Inwestycje w technologie, procesy i ludzi pozwolą na dalsze wspieranie Asteria Group niezaprzeczalną wartością dodaną.
Declerk: Posiadając w pełni ucyfrowiony zakład produkcyjny, CS Labels realizuje kombinowaną produkcję etykiet samoprzylepnych i cyfrowo drukowanych torebek. To nasz pierwszy członek z Wielkiej Brytanii, który przyniesie szereg korzyści, m.in. wiedzę, ofertę rynkową, portfolio techniczne oraz zakład produkcyjny w sercu kraju.
Co więcej, Asteria zyska dostęp do zespołu utalentowanych pracowników i menedżerów CS, którzy będą nadal wspierać wzrost i sukces grupy, zapewniając wartość dodaną swym klientom.
W ramach poszerzonej grupy możliwy będzie druk etykiet z klejem na mokro, etykiet IML, opakowań giętkich i kartonów. Sprzedaż różnych produktów przez CS Labels była jedną z sił napędowych strategii „kup i buduj”, mówi Declerk.
Przejęcia powinny dotyczyć firm, które są „bardzo elastyczne i oferują szybkie usługi dostawcze. Muszą mieć to w DNA” - dodaje.
Grupa Asteria funkcjonuje pod tą nazwą od końca ubiegłego roku, dwa lata po tym, jak holenderska grupa Waterland przejęła Accent Labels i rozpoczęła swoją ekspansję od krajowego dostawcy do paneuropejskiej grupy, która obecnie zatrudnia 900 osób w 7 krajach. W ubiegłym roku ta sama grupa przejęła Leupold, niemiecką rodzinną drukarnię opakowań z tektury. Jej celem jest zajęcie pozycji europejskiego lidera w produkcji pudełek składanych.
Opracowano na podstawie informacji Asteria Group