Badanie potrzeb w kierunku Przemysłu 4.0
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Platforma Przemysłu Przyszłości jako instytucja rządowa dnia 26 listopada 2021 roku powołała Mazowiecką Regionalną Radę Przemysłu Przyszłości jako gremium opiniotwórczo-doradcze, w skład którego wchodzą przedstawiciele mazowieckich przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz świata nauki. Jednym z celów działalności Rady na 2022 rok jest zbadanie potrzeb regionu w obszarze wsparcia dla transformacji cyfrowej sektora przemysłowego/usługowego oraz jego otoczenia. W tym celu przygotowana została Ankieta w Kierunku Przemysłu 4.0.

Misją Platformy Przemysłu Przyszłości jest umożliwienie każdemu podmiotowi z sektora przemysłowego i jego otoczenia budowania konkurencyjności poprzez cyfrową transformację, dzięki otwartemu dostępowi do dedykowanych środków, które są inicjowane, integrowane i oferowane przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości oraz jej partnerów. Zespół tworzą eksperci, których zadaniem jest wzmacnianie kompetencji i konkurencyjności przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Polski poprzez wspieranie ich transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.

Andrzej Grabowski, specjalista ds. Mazowieckiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości przy Zespole Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej, zwrócił się z apelem o wzięcie udziału w badaniu ankietowym. Zgromadzone na podstawie ankiet dane pozwolą na wypracowanie diagnozy poziomu zaawansowania transformacji technologicznej mazowieckich firm oraz przygotowanie programu wsparcia przedsiębiorstw z Mazowsza na drodze do Przemysłu Przyszłości. Ankieta jest dostępna pod adresem: https://forms.office.com/r/e8Mirntmk0

Ankieta składa się z 17 pytań odnoszących się do sześciu kryteriów: model zarządzania firmą; infrastruktura; kapitał ludzki; produkt; strategia wdrożenia idei Przemysłu 4.0; wsparcie dla firm i ich pracowników. Ankieta jest w pełni anonimowa i będzie dostępna od czerwca do lipca 2022, natomiast jej wyniki zostaną opublikowane we wrześniu br.

Opracowano na podstawie informacji Platformy Przemysłu Przyszłości