BASF upraszcza recykling tworzyw sztucznych
1 Jan 1970 12:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Koncern BASF wprowadza do swojej oferty PuriCycle – nową linię zaawansowanych, wysokowydajnych produktów do oczyszczania najbardziej złożonych materiałów z tworzyw sztucznych poddawanych pirolizie.

Linia PuriCycle obejmuje nowe katalizatory i adsorbenty opracowane w celu selektywnego usuwania lub przekształcania szerokiej gamy zanieczyszczeń w olejach pirolitycznych oraz umożliwienia dalszego przetwarzania strumieni tworzyw sztucznych pozostających w obiegu. Produkty PuriCycle mogą pomóc klientom spełnić przemysłowe standardy dotyczące zgodności kompozytowej, skorzystać z wydajnych rozwiązań w zakresie oczyszczania i modernizacji oraz zwiększyć ich elastyczność w procesie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych.

Środki PuriCycle oczyszczają oleje pirolityczne – wtórny surowiec otrzymywany w wyniku chemicznego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, który jest wykorzystywany w procesie produkcji nowych tworzyw sztucznych na początku łańcucha wartości. Oczyszczanie olejów pirolitycznych otrzymywanych z odpadowych tworzyw sztucznych należy do najbardziej wymagających pod kątem technicznym zadań w procesie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Zanieczyszczenia w postaci halogenów, azotu, tlenu i związków siarki, ale również wyższe poziomy składników reaktywnych, takich jak dieny, komplikują dalsze wykorzystanie i nakładają ścisłe ograniczenia na dalsze przetwarzanie takich strumieni w produkcji nowych materiałów.

Gama produktów PuriCycle daje nam duże możliwości dokonania zmian w zakresie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych i umożliwia wykorzystanie ich w obiegu zamkniętym. Zdolność produktów z linii PuriCycle do oczyszczania najbardziej wymagających strumieni oleju pirolitycznego stanowi istotny wkład w zamknięcie obiegu tworzyw sztucznych poprzez minimalizację ilości odpadów i ostatecznie otwiera drzwi do wykorzystania nowych surowców w przemyśle chemicznym – powiedział Detlef Ruff, Starszy wiceprezes ds. katalizatorów procesowych w BASF.

Opracowano na podstawie informacji firmy BASF