BrauBeviale: od składników, przez sprzęt, po opakowania dla branży piwowarskiej i napojów
1 Jan 1970 13:03

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 26–28 listopada 2024 r. w Norymberdze odbędą się targi BrauBeviale. Po raz kolejny zgromadzą one wszystkie kluczowe elementy niezbędne do udanej produkcji, pakowania oraz marketingu piwa i napojów. Wydarzenie będzie koncentrować się na sektorze wina, wprowadzonym w 2023 r., z dedykowanym obszarem Wine@BrauBeviale. Szeroka gama technologii na BrauBeviale zostanie wzmocniona obszarem przeznaczonym dla napojów winnych, w tym programem wspierającym. W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na dealkoholizację, która obiecuje dodatkowy potencjał rynkowy w sektorach wina i piwa.

Z ok. 820 wystawcami w dziewięciu halach, z udziałem ok. 50% międzynarodowych eksponentów, BrauBeviale oferuje kompleksowy przegląd produktów i usług dla browarów i producentów napojów. Nasi wystawcy są dobrze dostosowani do potrzeb rynku. Ściśle współpracują z odwiedzającymi i zaprezentują najnowsze ulepszenia w zakresie surowców i rozwiązań energetycznych, będące kluczowymi czynnikami dla browarów i producentów napojów – wyjaśnia Andrea Kalrait, dyrektor wykonawczy BrauBeviale. Dealkoholizacja piwa i wina będzie w tym roku centralnym punktem, ponieważ liczne dane branżowe sugerują znaczny wzrost w tej dziedzinie. – Nasza coroczna obecność umożliwia wystawcom i odwiedzającym utrzymywanie bliskiego kontaktu i otrzymywanie na czas odpowiedzi na kwestie związane z codzienną działalnością. Według eksponentów nastroje w branży pozostają pozytywne, z ciągłymi inwestycjami w sektorze.

Na targach odbędą się warsztaty rozwoju produktu trwające 2,5 godziny lub format Sip&Innovate, zaprojektowany w celu ożywienia pomysłów na podstawie wstępnie zdefiniowanej rundy pytań.

Dynamiczny wpływ piwowarów rzemieślniczych i hobbystów nadal kształtuje trendy na rynku piwa. Niezwykle istotne są też rozmowy. W strefie napojów rzemieślniczych odbędzie się prezentacja zwycięskiego piwa Pascala Wolke z konkursu piwowarów amatorów Maisel & Friends. Liderzy wśród piw w sektorze profesjonalnym zostaną wyróżnieni w konkursie European Beer Star organizowanym przez Bawarskie Stowarzyszenie Browarów Prywatnych. Zgodnie z tradycją ogłoszenie zwycięzców i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się drugiego dnia BrauBeviale.

Andrea Kalrait podsumowuje: Właściwy dobór maszyn, materiałów i procesów stanowi różnicę między dobrym a wybitnym napojem. To synergia nauki, technologii i kreatywności umożliwia producentom udoskonalenie wszystkich tych aspektów. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne targi BrauBeviale będą nadal dostarczać cennych inspiracji dla producentów napojów.

Opracowano na podstawie informacji organizatorów targów BrauBeviale