CCE International 2023: przygotowania w toku
1 Jan 1970 11:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 11-13 marca 2025 r. przedstawiciele branży tektury falistej i kartonu z całego świata spotkają się w Monachijskim Centrum Targowym w Niemczech na 7. edycji CCE International, wiodącej europejskiej wystawy skierowanej do tego sektora produkcyjnego. Trzydniowy program uzupełniający, w tym popularne otwarte seminaria CCE i konferencja InPrint Munich, zaoferują możliwość nawiązania wartościowych kontaktów przez dostawców technologii, kupców oraz ich rynki docelowe. Targi CCE International odbędą się w tym samym czasie co ICE Europe, wiodące międzynarodowe targi przetwórstwa tektury falistej, oferujące wiele możliwości biznesowych dla całej społeczności związanej z tekturą falistą, drukiem i przetwórstwem.

Uznawane za najbardziej specjalistyczne targi skierowane do producentów tektury falistej i pudełek składanych, CCE International oferują unikalne miejsce do prezentacji maszyn, materiałów, akcesoriów oraz usług stosowanych w produkcji i przetwórstwie wysokiej jakości produktów z tektury falistej i litej dla wielu branż i zastosowań. Poprzednia edycja połączonych targów CCE International oraz ICE Europe, która odbyła się w marcu 2023 r., przyciągnęła łącznie 6944 gości z 78 krajów – czyli o 23% więcej niż w 2022 r. W trakcie obu imprez 438 wystawców z 24 krajów zaprezentowało swoje produkty i usługi na powierzchni ponad 11.300 m2.

Gwałtowny wzrost frekwencji wkrótce po wygaśnięciu niedawnej pandemii koronawirusa wskazuje na duże zainteresowanie inwestycjami w tym sektorze. Potwierdzają je ostatnie raporty rynkowe sugerujące, że w najbliższych latach dojdzie do znaczącej ekspansji globalnego rynku tektury falistej i pudełek składanych, zwłaszcza w obszarze opakowań przyjaznych dla środowiska, wielopaków kartonowych, akcesoriów technicznych, farmaceutyków, towarów luksusowych, dostaw żywności i pudełek subskrypcyjnych, a także spersonalizowanych i niestandardowych opakowań, dodatkowych funkcjonalności i systemów dopasowanych do produktów. Jednocześnie branża stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony alternatywnych materiałów opakowaniowych, przygotowując się do wprowadzenia w całej Europie nowych przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR).

Branże tektury falistej i pudełek składanych to szybko rozwijające się, lecz wymagające sektory, które zapewniają wiele okazji biznesowych w coraz większej liczbie sektorów i rynków – wyjaśnia Gerlinde Kasa, menedżerka ds. imprez z obszaru przetwórstwa, papieru i druku, w imieniu organizatora targów, firmy RX. Zrównoważony rozwój, wszechstronność, drukowność, funkcjonalność oraz doskonała ochrona w transporcie – to wszystko są dzisiaj kluczowe aspekty opakowań, tworzące potężne zachęty dla branży tektury falistej i pudełek składanych do inwestowania w jeszcze bardziej wydajne i skalowalne rozwiązania do obróbki.

W tym dynamicznym cyklu dostosowywania technologii do wymagań prawnych i rynkowych targi CCE International stają się pierwszym punktem kontaktowym dla branży. Na wysoce wyspecjalizowanym rynku łączą dostawców technologii z nabywcami i użytkownikami z branży tektury falistej, pudełek składanych i opakowań, a także szeregu obsługiwanych rynków, w tym spożywczego i napojowego, transportu i logistyki, urządzeń elektrycznych i elektroniki, kosmetyków i farmaceutyków, mebli i wielu innych.

Prezentacje obejmują cały łańcuch dostaw, w tym przygotowanie materiałów, produkcję tektury falistej, klejenie, laminowanie, cięcie, składanie i drukowanie, a także powiązane procesy, takie jak ekstrakcja i belowanie odpadów, sterowanie maszynami i instalacjami, obsługa materiałów i magazynowanie.
Uczestnicy targów CCE International mogą spodziewać się bogatej oferty skierowanej do szerokiego grona odbiorców. Przy ponad 70% gości angażujących się w zwiedzanie innowacyjnych stoisk wystawców i chętnych do odkrycia najnowocześniejszych osiągnięć branży, z pewnością jest to miejsce, w którym można zapoznać się z najnowszymi innowacjami technicznymi na rynku. Z niecierpliwością czekamy na targi w 2025 r. i na wszystkich, którzy wykorzystają wiele możliwości, jakie zapewniają - podsumowuje Kasa.

Koncentracja na druku

Nadchodzące targi CCE International zaprezentują bogatą ofertę rozwiązań do druku w procesach produkcji na przemysłową skalę, w tym maszyny i komponenty do druku, atramenty, technologie utwardzania, oprogramowanie i usługi konsultingowe, z silnym naciskiem na opakowania i etykiety. Obecność na targach ekspertów z dziedziny druku przemysłowego zapewni wystawcom szansę nawiązania strategicznej współpracy i partnerstwa w celu zaspokojenia ciągłego zapotrzebowania na kompleksowe rozwiązania.
CCE International będzie również gospodarzem popularnej konferencji InPrint Munich, pełnej inspirujących prezentacji, paneli eksperckich i sesji poświęconych skutecznemu wdrażaniu nowych technologii druku w złożonych procesach produkcyjnych.

Otwarte seminaria CCE International na temat innowacji i trendów rynkowych
Otwarte sesje seminaryjne CCE w hali A4 obejmą prelekcje techniczne na temat najnowszych trendów i osiągnięć w sektorze tektury falistej i pudełek składanych. Najlepsi eksperci branżowi zaprezentują rozwiązania techniczne i usługi mające na celu optymalizację procesu produkcji i tworzenia wartości. Udział w konferencji będzie bezpłatny dla wszystkich zarejestrowanych wystawców i odwiedzających. Informacja na temat programu prelekcji zostanie opublikowana w stosownym czasie.

Informacje dla wystawców i rezerwacja online
Firmy zainteresowane wystawieniem się na CCE International 2025 są proszone o zgłaszanie się po informacje na temat stoisk i ich cen, a także rezerwacje za pośrednictwem strony www.cce-international.com.
Dalsze aktualizacje dotyczące wydarzenia i programu towarzyszącego będą publikowane na nowo uruchomionej stronie internetowej w miarę postępu przygotowań.

Opracowano na podstawie informacji organizatora