Certyfikat kompostowalności przydomowej dla tektur Metsä Board
1 Jan 1970 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Metsä Board, należąca do Metsä Group, uzyskała certyfikat kompostowalności przydomowej dla wszystkich swoich białych kraftlinerów i tektur litych (z wyłączeniem gatunków powlekanych PE). Certyfikat wydany przez DIN CERTCO potwierdza zgodność z normą NF T 51-800.

Wszystkie nasze tektury można poddać recyklingowi, co jest preferowanym rozwiązaniem, gdy opakowanie lub pojemnik na żywność spełni już swoje zadanie. Czasami jednak materiał opakowaniowy może zostać poplamiony przez żywność, a wtedy jego kompostowanie z bioodpadami będzie dobrym wyborem - mówi Helena Moring-Vepsäläinen, kierownik ds. bezpieczeństwa produktów w Metsä Board. Nasze tektury posiadają certyfikat kompostowalności przemysłowej już od kilku lat, a kompostowalność przydomowa to kolejny krok, który z pewnością będzie mile przyjęty przez konsumentów.

Wszystkie tektury Metsä Board są wytwarzane z włókien pierwotnych i są bezpieczne w użyciu w przypadku wymagających zastosowań końcowych. Mają niską gramaturę, a ich produkcja odbywa się głównie w oparciu o energię niepochodzącą ze spalania paliw kopalnych, co ma wpływ na zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu wartości opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board