Certyfikat RecyClass dla folii PE od UPM Raflatac
1 Jan 1970 08:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Folie polietylenowe łączone uniwersalnym klejem akrylowym UV firmy UPM Raflatac zostały docenione przez organizację RecyClass. Tym samym fińska firma został pierwszym w historii producentem laminatów samoprzylepnych, której przyznano certyfikat w tym obszarze. Przyznane wyróżnienie rozszerza portfolio zatwierdzonych przez RecyClass materiałów etykietowych z PE (polietylenu) firmy UPM Raflatac. Materiały te zostały uznane za nadające się do recyklingu z kolorowymi i naturalnymi foliami giętkimi PE.

Współcześni konsumenci i właściciele marek wymagają takich rozwiązań produktowych, w których uwzględnia się aspekty zrównoważonego rozwoju – włączając możliwość recyklingu opakowań. UPM Raflatac jest dobrze przygotowana, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku dzięki swoim rozwiązaniom do etykietowania produktów szybkozbywalnych (FMCG), które są domyślnie zaprojektowane tak, aby wspierać zgodność z recyklingiem.

Pracujemy nad bardziej zrównoważoną przyszłością, o bardziej obiegowym charakterze. Jednym z istotnych elementów tego procesu jest umożliwienie recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych. Etykiety służą nie tylko jako nośnik informacji na opakowaniach giętkich i foliach opakowaniowych, ale także zaspokajają praktyczne cele, na przykład jako systemy zamknięć. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza firma produkująca etykiety samoprzylepne dostarczamy rozwiązania etykietowe zgodne z RecyClass dla opakowań giętkich z PE - mówi Katja Kivelä, Business Director, Food and HPC, Films & Specials SBU EMEIA w firmie UPM Raflatac.

RecyClass to inicjatywa mająca na celu zwiększenie możliwości recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych w celu podniesienia skali odzysku i zwiększenia jakości recyklatu, wspierana przez marki, sprzedawców detalicznych, przetwórców, producentów surowców i podmiotów zajmujących się recyklingiem. Dzięki naukowemu podejściu RecyClass zwiększa i ocenia możliwości recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych poprzez opracowanie metodologii i wytycznych niezbędnych do oceny możliwości odzysku opakowań.

Na podstawie informacji firmy UPM Raflatac