Coveris prezentuje nowe opakowania
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Coveris, wiodący europejski producent opakowań, dokonała przełomu w dziedzinie opakowań z folii termoformowalnej, opracowując nadające się do recyklingu opakowania MonoFlex Thermoform. Innowacja MonoFlex Thermoform firmy Coveris stanowi zrównoważoną alternatywę dla materiałów nienadających się do recyklingu, stosowanych obecnie w termoformowalnych opakowaniach w sektorze spożywczym.

Innowacyjne, nadające się do recyklingu folie MonoFlex Thermoform zostały opracowane z wysokowydajnych monomateriałów, umożliwiając odejście od nienadających się do recyklingu substratów termoformowalnych z materiałów mieszanych, co pozwala na redukcję śladu węglowego.

Zgodnie ze firmową strategią zrównoważonego rozwoju No Waste nadające się do recyklingu rozwiązania MonoFlex Thermoform są produkowane z polietylenu (PE) lub polipropylenu (PP) i nie zawierają nylonu (PA). Opakowania MonoFlex Thermoform, produkowane w zakładach Coveris w Niemczech i Wielkiej Brytanii, można wytwarzać z wytłaczanych współbieżnie lub laminowanych folii z pojedynczych substratów, zależnie od zastosowania produktu i wymagań dotyczących nadruku.

MonoFlex Thermoform oferuje zaawansowane właściwości barierowe EVOH, które chronią produkt i przedłużają okres jego trwałości, podobnie jak wysoka odporność materiału na przebicie. Wiedza specjalistyczna Film Science Lab Coveris i możliwości testowania nowego materiału w Pack Innovation Centre odegrały kluczową rolę w pracach nad tą innowacją, od opracowania receptur folii po walidację ich wydajności, w tym właściwości barierowych.

MonoFlex Thermoform został opracowany z szerokim oknem operacyjnym, dzięki czemu można utrzymać wcześniej osiągnięte prędkości pakowania i płynnie przejść z dotychczas stosowanych substratów na nowy produkt.

Rozwiązanie MonoFlex Thermoform można stosować do pakowania szerokiego zakresu produktów piekarniczych, a także w sektorach mięsnym, rybnym, drobiarskim i mleczarskim. Jest ono dostępne w wersji niezadrukowanej lub z zadrukowaną folią wierzchnią. Ta ostatnia jest dostępna w wariancie z nadrukiem fleksograficznym konwencjonalnym i HD lub wklęsłodrukiem, z opcjami wykończenia matowego, z połyskiem lub strukturalnym lakierem, dzięki czemu gotowy produkt przyciąga uwagę konsumenta, atrakcyjnie prezentuje się na półce i umożliwia przekazanie informacji. Komunikacja produktowa jest również możliwa w przypadku niezadrukowanych folii przy zastosowaniu wiodących rozwiązań do etykietowania firmy Coveris.

Według Christiana Kolarika, dyrektora zarządzającego Coveris: Stworzenie MonoFlex Thermoform jest dla Grupy Coveris wielkim osiągnięciem. Nasze monomateriałowe, nadające się do recyklingu folie MonoFlex Thermoform, produkowane w wielu lokalizacjach wspierających naszą wizję No Waste, są bezpośrednim zamiennikiem obecnie stosowanych alternatywnych rozwiązań, które nie nadają się do recyklingu. Wprowadzenie tego materiału do obiegu umożliwia przechwytywanie znacznej ilości plastikowych opakowań w procesach recyklingu, co przynosi korzyści dla środowiska, w tym zmniejszenie śladu węglowego i przekierowanie materiałów z wysypisk śmieci.

MonoFlex Thermoform to najnowsze uzupełnienie nagradzanej gamy monomateriałowych folii MonoFlex firmy Coveris, opracowanych z myślą o recyklingu i zgodnie z wizją No Waste. Coveris dysponuje wszelkimi zasobami, aby wspierać przejście na bardziej zrównoważone materiały dzięki modelowi integracji pionowej, od tworzenia materiałów foliowych, nauki o materiałach i wytłaczania aż po drukowanie, konwersję, wydłużenie okresu przydatności produktów i walidację maszyn.

Opracowano na podstawie informacji firmy Coveris