Czas podsumowań: targi PCI Days 2024
1 Jan 1970 12:25

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 19-20 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i suplementów diety. Nowe kontakty, ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń i ogromna dawka wiedzy to najważniejsze wartości targów PCI Days. Ponad 2000 osób odwiedziło 250 stoisk prezentujących najnowsze trendy, inspirujące rozwiązania oraz bogatą ofertę produktów i usług. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyło się prawie 50 wykładów i 8 warsztatów branżowych.

Podróż po strefach tematycznych Targów PCI Days

Stali bywalcy wiedzą, że stoiska na Targach PCI Days to znacznie więcej niż zwykła prezentacja produktów i usług. To miejsce, gdzie można doświadczyć wszystkiego, każdym ze zmysłów. W poszczególnych strefach tematycznych można było testować sprzęt laboratoryjny, obsługiwać maszyny produkcyjne, a także dotykać i testować surowce kosmetyczne oraz farmaceutyczne. Wystawcy prześcigali się w prezentacji wyposażenia do pomieszczeń czystych, sprzętu BHP oraz innowacyjnych rozwiązań na potrzeby produkcji i próbkowania. Nie zabrakło też propozycji z zakresu logistyki, prawa i konsultingu.

Dawka wiedzy i inspiracji

Kosmetyczna i Farmaceutyczna Strefa Inspiracji w tym roku pokazały swoje inne, nieznane dotąd oblicze. Eksperci z różnych obszarów przemysłu dzielili się najświeższą wiedzą i swoim doświadczeniem. Podczas wykładów w Kosmetycznej Strefie Inspiracji poruszono tematy takie jak kreowanie nowych marek oraz transparentność w komunikacji marki, surowce kosmetyczne w świetle wymagań legislacji, analiza trendów, a także praca technologa w kontekście nowych regulacji i zintegrowane systemy zarządzania zapewniające wysoką jakość oraz bezpieczeństwo produktu. W Farmaceutycznej Strefie Inspiracji uczestnicy mieli natomiast okazję do zapoznana się z nowinkami i trendami w branży oraz rolą sztucznej inteligencji w procesach produkcji leków i suplementów diety. Nie zabrakło również tematów dotyczących optymalizacji kosztowej, doskonalenia procesów biznesowych czy takich, które dotyczyły wpływu QbD na walidację procesów wytwarzania.

Targi zapewniły również możliwość udziału w wielu warsztatach praktycznych, na których każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Uczestnicy warsztatów zapoznawali się z aktualnymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem produktów kosmetycznych, rozwijali swoje kompetencje zakupowe, poznawali zaktualizowane normy dotyczące walidacji środków sporo-, bio- i grzybobójczych. Osoby, które wzięły udział w warsztatach, zyskały również okazję, by zyskać wiedzę na temat kluczowych elementów umowy na wytwarzanie kontraktowe leku, wyrobu medycznego i kosmetyku, poznać tegoroczne trendy logistyczne w branży farmaceutycznej, a także poszerzyć zakres wiadomości o sposobach zabezpieczenia swego biznesu przed cyberatakiem. Ostatnie szkolenia, które odbyły się podczas PCI Days, pozwoliły dodatkowo poznać uczestnikom trendy w produkcji ekologicznych etykiet i opakowań oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi czystości i higieny w produkcji farmaceutycznej.

Chwila na regenerację

Uczestnicy Targów PCI Days chętnie regenerowali siły w strefach relaksu i strefie cateringowej, jednocześnie korzystając z okazji do spotkań i luźnych rozmów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również strefy mediów, czyli kącik prasowy z aktualną literaturą branżową.

Czym za rok zaskoczą nas Targi PCI Days?

Kolejna, specjalna edycja Targów PCI Days zaplanowana jest na 11-13 czerwca 2025 roku. Już teraz wraz z organizatorem – Wydawnictwem Farmacom - serdecznie zachęcamy do zapisania tego terminu w kalendarzu. Kolejna odsłona targów będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy potrwają one aż trzy dni i zajmą dwie hale Centrum Expo XXI.

Mimo że to niezwykłe wydarzenie dobiegło końca, echo inspirujących rozmów nadal wybrzmiewa. Wśród uczestników słychać było pozytywne opinie i deklaracje pojawienia się na Targach PCI Days w przyszłym roku. Na tym wydarzeniu po prostu trzeba być, zatem do zobaczenia 11-13 czerwca 2025 roku w EXPO XXI w Warszawie.

Opracowano na podstawie informacji Wydawnictwa Farmacom