d2w pomaga ograniczyć plastikowe zanieczyszczenia
1 Jan 1970 12:18

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wobec rosnącej liczby osób pragnących żyć ekologicznie konsumenci podejmują działania na rzecz ochrony środowiska. Jednak nowe inicjatywy wprowadzane w szybkim tempie mogą być mylące. Dla przykładu: łatwo znaleźć na półce sklepowej dwa produkty, z których jeden będzie oznaczony jako „biodegradowalny”, a drugi jako "kompostowalny", i pomyśleć, że są identyczne. Tymczasem choć oba terminy są często używane zamiennie, ich znaczenie nie jest tożsame.

Firma Symphony Environmental dostarczająca ekologiczne opakowania twierdzi, że chociaż kompostowalne tworzywa sztuczne są często uważane za dobrą opcję dla środowiska, w rzeczywistości tak nie jest. Przedsiębiorstwo przekonuje, że w sytuacji silnego popytu konsumentów na zrównoważone rozwiązania ważne jest, aby i oni, i marki, byli w stanie dostrzec różnice między nimi i by zrozumieli, że biodegradowalne tworzywa sztuczne d2w są znacznie lepsze dla środowiska.

Michael Laurier, dyrektor generalny Symphony, powiedział: Problem z plastikiem polega na tym, że duża jego ilość przedostaje się do otwartego środowiska, gdzie tworzy trwałe mikroplastiki. Dlatego ważne jest, aby wytwarzać plastik w taki sposób, aby ulegał znacznie szybszej biodegradacji po zakończeniu okresu użytkowania. Produkty z tworzyw sztucznych mogą być wytwarzane przy użyciu naszej technologii d2w przy niewielkich lub żadnych dodatkowych kosztach i szybko przekształcają się pod koniec okresu użytkowania w materiały biodegradowalne, w dowolnym miejscu na planecie, o ile dostępny jest tlen. Są one następnie zużywane w szybki i bezpieczny sposób przez mikroorganizmy, takie jak grzyby i bakterie, i asymilowane z powrotem do środowiska naturalnego. Światło słoneczne i ciepło przyspieszają ten proces, ale plastik d2w ulega biodegradacji znacznie szybciej niż zwykły plastik, nawet w zimnych i ciemnych warunkach.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o tworzywach sztucznych sprzedawanych jako „kompostowalne”, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby ulegać biodegradacji w określonych warunkach, głównie w kompostowniach przemysłowych. Oznacza to, że w przeciwieństwie do biodegradacji d2w, która jest procesem naturalnym, kompostowanie wymaga interwencji człowieka. Ponadto „kompostowalny” plastik nie zamieni się w kompost, ale raczej w CO2, powodując większe szkody dla środowiska.

Laurier dodał: Wybór biodegradowalnych materiałów d2w może być świetnym sposobem na rozwiązanie tych problemów i pracę na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Wszystko, co jest wykonane z polietylenu lub polipropylenu, od toreb na zakupy po opakowania na żywność i pojemniki na wynos, może być wykonane z d2w.

Plastik stał się ostatnio tematem tabu wśród eko-wojowników, ale błędem byłoby zakazywanie plastikowych produktów, które często są najlepszym materiałem do określonego zadania. Zamiast tego, postęp technologiczny pozwolił na zrównoważenie plastiku pod względem środowiskowym. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tworzywami po utracie ich przydatności, ale d2w to JEDYNY sposób, aby zapobiec gromadzeniu się plastiku, który wydostał się do środowiska przez dziesięciolecia - podsumował Laurier.

Opracowano na podstawie informacji firmy Symphony Environmental