Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
1 Jan 1970 13:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W zeszłym tygodniu we wrocławskiej siedzibie firmy LFP Industrial Solutions odbyła się kolejna edycja Dni Otwartych. Spotkanie było doskonałą okazją, aby przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu od prepressu, przez cyfrowy druk UV LED, aż po proces cięcia.

Najjaśniejszą gwiazdą tegorocznych Dni Otwartych był Elitron Kombo SD+31.20, który zainteresuje każdego operatora, sprawdzając się w wielu dziedzinach poligrafii, obróbce opakowań czy też reklamie wizualnej. Jak przekonuje firma LFP Industrial Solutions, urządzenie to jest bezkonkurencyjne pod względem jakości cięcia, frezowania czy bigowania. Duże wrażenie zrobiło wycinanie elementów – nawet bardzo drobnych - w papierze o niskiej gramaturze. Goście wydarzenia docenili niezrównaną wydajność, szeroki wachlarz dostępnych narzędzi, możliwość pracy na wielu materiałach, a także wysoki poziom automatyzacji. Zwrócili również uwagę na intuicyjność oprogramowania sterującego pracą ploterów Elitron.

Jeszcze więcej możliwości

Podczas spotkania odwiedzający mieli okazję poznać możliwości druku UV LED amerykańskiej marki Vanguard. Zainteresowaniem cieszył się wielokrotnie nagradzany flagowiec, czyli model VK300D-HS oferujący wysoką jakość wydruku na wielu rodzajach podłoży. Wielkie wrażenie na uczestnikach zrobił druk strukturalny, którego efekty zdecydowanie przykuwały uwagę. Dodatkowo goście skorzystali z prezentacji oprogramowania wspierającego proces produkcyjny.

Jak podsumowuje Urszula Gałuszka-Marzecka, Account Manager w LFP Industrial Solutions: Podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia mogliśmy zasymulować naszym gościom proces produkcyjny od pliku, poprzez druk, po obróbkę do gotowego produktu. Jestem przekonana, że firmy mogą stworzyć kompleksowe usługi właśnie z naszymi rozwiązaniami w oparciu o wspólną partnerską współpracę. Jak dodaje Joanna Zjawin, Marketing Maganer: Cieszymy się, że forma naszych Dni Otwartych spotyka się z tak dużym zainteresowaniem i już wkrótce zorganizujemy kolejną edycję wypełnioną ciekawymi zagadnieniami.

Podczas spotkania druk oraz cięcie odbywały się na wielu podłożach: od cienkich, przez szkło, aluminium, po grubszy materiał typu SWEDBOARD, który został dostarczony przez dystrybutora tworzyw sztucznych – firmę thyssenkrupp Materials Poland S.A. Płyta kartonowa SWEDBOARD to innowacyjny nośnik reklamowy na polskim rynku. Bezpyłowy rdzeń o strukturze plastra miodu nadaje materiałowi doskonałą wytrzymałość i stabilność przy jednocześnie niskiej wadze. Materiał ten jest dodatkowo odporny na pęknięcia podczas zginania w dowolnym kierunku. Nieskończone możliwości płyt pozwalają skomponować nowe i przełomowe aplikacje.

Opracowano na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions