DS Smith i Coca Cola zastępują plastik tekturą
1 Jan 1970 07:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca Cola HBC nawiązały współpracę, dzięki której plastikowe wielopaki butelek o pojemności 1,5 litra zostaną zastąpione kartonowymi uchwytami. Nowe rozwiązanie zastępujące jednorazowe plastikowe opakowania zostanie wprowadzone do supermarketów w Austrii we wrześniu 2023 r.

  Innowacyjne opakowanie DS Smith Lift Up to uchwyt z tektury falistej, nadający się w 100% do recyklingu, który ułatwia transport produktów. Wdrożenie tego rozwiązania pozwoli ograniczyć zużycie plastiku przez Coca-Cola HBC w Austrii aż o 200 ton rocznie.

DS Smith i Coca-Cola HBC łączy wspólna wizja wdrażania innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych, które w 100% nadają się do recyklingu, a dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu, zużywają jak najmniej surowców.

Uchwyt DS Smith Lift Up został zaprojektowany z wykorzystaniem autorskich Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego (CDM), co pozwoliło na znaczące ograniczenie śladu węglowego w produkcji opakowań i pakowaniu produktów. Kartonowe uchwyty DS Smith Lift Up powstały z myślą o transporcie butelek PET przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Z powodzeniem mogą być jednak wykorzystywane w przypadku butelek o różnych rozmiarach. Mają miękki uchwyt, który ułatwia przenoszenie produktów, zapewniając im odpowiednią ochronę. Opakowania są produkowane we współpracy z Krones, wiodącym producentem maszyn pakujących.

Jesteśmy dumni, że dzięki współpracy możemy wprowadzić kolejne innowacyjne rozwiązanie opakowaniowe, które pozwoli wyeliminować niepotrzebne odpady z jednorazowych opakowań plastikowych. Uchwyty DS Smith Lift Up zostały zaprojektowane z wykorzystaniem Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego, dzięki czemu wykorzystujemy najmniejszą możliwą ilość surowców, zmniejszając negatywny wpływ na środowisko i zapewniając jednocześnie świetny wygląd produktu na półkach sklepowych – przyznaje Stefano Rossi, Prezes Dywizji Packaging w DS Smith.

Współpraca z naszymi partnerami, firmami Coca-Cola HBC i Krones, ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia jednorazowego wykorzystania tworzyw sztucznych i wprowadzania innowacyjnych zmian na dużą skalę. Zrównoważone projektowanie jest wpisane w nasze DNA i towarzyszy nam we wszystkim, co robimy. To doskonały przykład na to, że innowacje w opakowaniach mogą prowadzić do bardziej zrównoważonej przyszłości dla producentów, sprzedawców detalicznych i konsumentów – podkreślił Stefano Rossi.

To pierwsze w historii tego typu rozwiązanie opakowaniowe dla 1,5-litrowych wielopaków Coca-Coli, Fanty i Sprite'a. To wynik naszego przedsiębiorczego nastawienia, absolutnej wiary we współpracę z zaufanymi partnerami i naszej koncentracji na osiągnięciu zerowej emisji netto do 2040 roku. W 2022 r. nasza firma po raz szósty została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę produkującą napoje na świecie według Dow Jones Sustainability Index, jednego z wiodących globalnych wskaźników zrównoważonego rozwoju - powiedział Marcel Martin, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju Coca-Cola HBC.

Jesteśmy zaszczyceni, że ten wynik uplasował nas na szczycie spośród ponad 7000 firm z 61 branż według S&P Global Sustainability Yearbook 2023. Rok 2023 był kontynuacją najwyższych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju według MSCI ESG Ratings, dziewiąty rok z rzędu. Zdajemy sobie jednak sprawę z ogromu zadania, jakie mamy przed sobą, aby stworzyć bardziej zrównoważony biznes. Będziemy nadal wprowadzać innowacje, współpracować i inwestować, abyśmy mogli nadal dostarczać nasze napoje w bardziej zrównoważony sposób – dodał Marcel Martin.

Nowe rozwiązanie opakowaniowe dla wielopaków do butelek PET o pojemności 1,5 litra będzie wykorzystywane dla takich marek napojów jak Coca-Cola, Fanta, Sprite i Mezzo mix w Austrii.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith