DS Smith podwoi wydatki na badania i rozwój
1 Jan 1970 13:02

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma DS Smith uruchomiła serię projektów w zakresie badań i rozwoju oraz innowacyjności o wartości 100 mln funtów, które mają przyspieszyć jej działania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Nowe inwestycje na najbliższe 5 lat obejmują stworzenie nowego centrum przełomowych technologii w Wielkiej Brytanii, opracowanie nowych materiałów zastępujących tworzywa sztuczne oraz pilotażowy projekt mający na celu mierzenie przeciążeń, jakim poddawane są produkty w e-opakowaniach.

Nowe inwestycje wpisują się firmową strategię zrównoważonego rozwoju zorientowanej na rozwój gospodarki obiegu zamkniętego, która obiecuje wszystkim klientom zapewnienie w ciągu najbliższych dwóch lat dostępu do opakowań w 100% nadających się do recyklingu oraz wymianę miliarda plastikowych opakowań w sklepach - fizycznych i internetowych - do 2025 r.

W skład programu R&D wchodzą trzy projekty.

Pierwszy z nich, nazwany „Nowe Materiały”, obejmuje:

- Przyspieszenie inwestycji w rozwój nowych materiałów, w tym w przełomowe, w pełni recyklowalne półprzezroczyste opakowania, które zastąpią plastikowe okienka w opakowaniach kanapek i gotowych posiłków, oraz w nowe badania nad alternatywnymi włóknami naturalnymi;

- Rozwój technologii barierowych, takich jak niedawne pilotażowe wprowadzenie „Touchguard”, powłoki na opakowania, która zabezpiecza przed wnikaniem wirusów;

- Wykorzystanie wiedzy naukowej przy produkcji włókien: dogłębna analiza różnych włókien w papierze makulaturowym i tekturze falistej ma pomóc w zoptymalizowaniu ich wytrzymałości, sprężystości i cech sprzyjających recyklingowi.

Kolejnym projektem jest „Projektowanie bez marnotrawstwa”:

- Oparta na obserwacjach realnej rzeczywistości analiza łańcuchów dostaw dla e-handlu, w tym pomiar wpływu przeciążeń na opakowania w transporcie, dla zmniejszenia marnotrawstwa i zapobiegania uszkodzeń paczek;

- Nowe badania nad wzmocnieniem naturalnych włókien drzewnych w celu optymalizacji materiałów wykorzystywanych przy projektowaniu i produkcji pudełek. Nowa technologia umożliwia usunięcie nadmiaru włókien z opakowania przy jednoczesnej poprawie jego ogólnej wytrzymałości i sprężystości;

- Przeszkolenie w zakresie wzornictwa cyrkularnego 700 projektantów DS Smith we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur, i zapewnienie wszystkim klientom firmy dostępu do opakowań i usług o charakterze obiegowym.

Trzeci projekt nosi nazwę „Nowe centrum przyspieszenia prototypowania” i dotyczy stworzenia na terenie Wielkiej Brytanii tzw. „Unit 17”, czyli nowego zakładu zajmującego się prototypowaniem i testowaniem przełomowych innowacji. Nowy obiekt przyspieszy rozwój technologii kolejnych generacji i będzie współpracował z 50 centrami innwacyjności Grupy oraz partnerami w dziedzinie badań i rozwoju.

Miles Roberts, Dyrektor Generalny DS Smith, komentuje: To, jak żyjemy, podlega nieustannym zmianom związanym z wieloma czynnikami, zaś to, jak dbamy o środowisko, stanowi najwyższy priorytet. Obecnie inwestujemy więcej niż w poprzednich latach, aby upewnić się, że jesteśmy w forpoczcie tej zmiany i że możemy zaoferować konsumentom opakowania, które mają mniejszy wpływ na środowisko. Stale koncentrujemy się na ograniczaniu wpływu naszej działalności na otoczenie ale, co istotne, jesteśmy w stanie przyczynić się do rozwoju społecznego dostarczając opakowania dla obiegu zamkniętego oraz wspierając naszych klientów w przechodzeniu na GOZ.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith