DS Smith testuje opakowania z odpadów roślinnych
1 Jan 1970 13:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma DS Smith - w kooperacji ze start-up'em Nafici zajmującym się badaniami środowiskowymi – uruchomiła testy, których celem jest opracowanie technologii produkcji opakowań z odpadów roślinnych (z tzw. drugiego zbioru).

Decyzja DS Smith to reakcja na zapotrzebowanie ze strony firm, które chcą uczynić swoje łańcuchy dostaw lepiej dostosowanymi do potrzeb gospodarki o obiegu zamkniętym. Według zespołu badawczego DS Smith materiały takie jak słoma i młóto browarniane mogą przyczynić się do zaoszczędzenia nawet 10% pierwotnych włókien wykorzystywanych w procesie produkcji papieru, a zatem stanowią ważny i opłacalny sposób uzupełnienia tradycyjnych źródeł tego surowca.

Nafici Environmental Research (NER), firma z West Sussex, opracowała proces przekształcania odpadów rolniczych w trwałą masę papierniczą. DS Smith wykorzystuje swój najnowocześniejszy ośrodek badań i innowacji w Kent, Kemsley, aby zbadać, w jaki sposób masa celulozowa stworzona przez Nafici z wcześniej niechcianych odpadów może być wykorzystywana do produkcji zrównoważonych opakowań.

Nick Thompson, dyrektor ds. rozwoju materiałów w DS Smith, powiedział: DS Smith zyskał reputację lidera innowacji w zakresie recyklingu, czego dowodem jest inwestycja w laboratorium badawczo-rozwojowe Fibre & Paper Development Lab (z siedzibą w Kemsley Mill) oraz nasza stała współpraca z Nafici. Przedsiębiorstwa chciałyby dowiedzieć się, w jaki sposób mogą na szerszą skalę wdrożyć obieg zamknięty w swoich łańcuchach dostaw, a kluczem do tego jest znalezienie wtórnych zastosowań dla materiałów, które są obecnie postrzegane jako odpady. Nasza strategia Now & Next Sustainability stawia nas w roli liderów pomagających w przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym, więc współpraca z klientami i partnerami w całym łańcuchu dostaw w celu utrzymania materiałów w użyciu tak długo, jak to możliwe, jest ważną częścią tego dążenia.

Florence Miremadi-Nafici, współzałożycielka i dyrektorka generalna NER, dodała: Nasza współpraca z DS Smith ma kluczowe znaczenie dla sprostania wyzwaniom zrównoważonego rozwoju związanym ze zwiększonym zapotrzebowaniem na opakowania. Dzięki programowi pilotażowemu w Kemsley mamy nadzieję udowodnić, że włókna alternatywne, a zwłaszcza materiały z „drugiego zbioru”, mogą i będą odgrywać ważną rolę w przyszłości zrównoważonych opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith