Duo wdraża folie kurczliwe z popołowowych odpadów
1 Jan 1970 14:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zajmująca się doradztwem i produkcją opakowań firma Duo oraz duński recykler tworzyw sztucznych, spółka Plastix, wprowadzają na rynek nową folię termokurczliwą wyprodukowaną z Oceanix HDPE - tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu narzędzi połowowych i dostarczonego przez Plastix.
Przeznaczona dla firm z sektora FMCG folia, która posłuży do produkcji opakowań zbiorczych na żywność i napoje, będzie produkowana z pochodzącego z odzysku recyklatu, na który aż w 98% składają się odpady wydobyte z mórz, takie jak sieci rybackie i liny.

Technologia stosowana przez Plastix pozwala zminimalizować negatywny wpływ na środowisko zanieczyszczeń, które w innym wypadku mogłyby pozostać w wodach morskich. Dostawca technologii potwierdza, że tworzywo Oceanix zostało poddane ocenie cyklu życia, która potwierdziła, że zapewnia ono nawet 94% oszczędności CO2e w porównaniu z pierwotnymi tworzywami sztucznymi.

Hans Axel Kristensen, dyrektor generalny Plastix, powiedział: Nasze niezależne badanie LCA dotyczące Oceanix nie tylko dowodzi redukcji emisji CO2 na wyjątkowym poziomie, ale jednocześnie świadczy o tym, że jest ono 11 razy bardziej efektywne dla klimatu pod względem zużycia wody słodkiej, pięć razy bardziej pod względem zakwaszenia oceanów i 43 razy bardziej pod względem zużycia zasobów kopalnych, w porównaniu z pierwotnymi tworzywami sztucznymi. Naszą misją w Plastix jest zmniejszenie zanieczyszczenia morza tworzywami sztucznymi i oferowanie najbardziej zrównoważonych plastików pochodzących z recyklingu jako natychmiastowego rozwiązania światowego kryzysu klimatycznego.

Zoe Brimelow, dyrektorka ds. marki w firmie Duo, powiedziała: Partnerstwo z Plastix było łatwym wyborem, bowiem ich tworzywo z recyklingu spełnia bardzo wiele naszych wymagań. Jest to nie tylko innowacyjne rozwiązanie dużego problemu środowiskowego, ale w dodatku jakość „zielonego” granulatu z recyklingu sprawia, że produkt końcowy jest wyjątkowy.
Czujemy, że decyzja o produkcji naszych nowych folii termokurczliwych z dodatkiem Oceanix to świetna decyzja. Wielu właścicieli marek wyraża duże zainteresowanie zastąpieniem pierwotnych plastikowych folii termokurczliwych alternatywami z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, więc cieszymy się, że możemy rozpocząć wprowadzanie tych produktów w nadchodzących miesiącach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duo