Durst rozszerza gamę maszyn P5
1 Jan 1970 10:21

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod postacią maszyny P5 PACK Grupa Durst wprowadza na rynek rozwiązanie drukujące dostosowane do produkcji ekspozytorów i opakowań z tektury falistej. P5 350 HS PACK łączy w sobie wszechstronność hybrydowego systemu druku P5 z możliwością drukowania na szerokiej gamie materiałów używanych na rynkach POP/POS i detalicznym.
Modułowa konstrukcja platformy technologicznej P5 umożliwia nam opracowywanie nowych produktów do szerokiej gamy zastosowań. Identyfikujemy wymagania rynku i włączamy je do naszego procesu rozwoju - mówi Andrea Riccardi, dyrektor ds. zarządzania produktem w dziale graficznym firmy Durst. P5 350 HS PACK - który rozszerza nasze portfolio P5 - to kolejny przykład naszego podejścia zorientowanego na klienta.
Seria P5 PACK jest wyposażona we wszystkie funkcje umożliwiające wydajne drukowanie na tekturze falistej. Innowacyjna prowadnica materiału i system rolek dociskowych mają na celu ułatwienie produkcji. Zautomatyzowane uchwyty krawędzi tektury falistej zapobiegają kolizjom między głowicami drukującymi a podłożami. Szerokość i wysokość są ustawiane automatycznie poprzez proste wybranie kanału nośnika w oprogramowaniu, co znacznie skraca czas konfiguracji.
Dodatkowo wydajny system podciśnienia zwiększa siłę ssania na taśmie drukującej nawet o 40% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami; w ten sposób jest w stanie sprawnie i czysto zadrukować ciężkie i wypaczone tektury faliste. Seria P5 PACK zawiera sterowaną czujnikami funkcję Multitrack 6. Zarządzana przez 6 niezależnych kolejek drukowania, umożliwia równoległe drukowanie do sześciu arkuszy tektury falistej poprzez ręczne podawanie.
Począwszy od oprogramowania do tworzenia plików do druku aż po proces wykańczania, automatyzacja procesów produkcyjnych odgrywa ważną rolę. Aby zmaksymalizować potencjał produkcyjny systemu drukującego, seria P5 Pack, podobnie jak wszystkie systemy drukujące P5, może być wyposażona w autorskie oprogramowanie Durst Workflow Rip/Colour Management and Analytics.
P5 350 HS PACK może być połączona z Durst Automat MT. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu do automatycznego podawania i układania arkuszy w stosy, równolegle można przetwarzać do czterech ścieżek. Wielościeżkowa obsługa Automat MT współpracuje z funkcją Multitrack 6 w P5 350 HS PACK. Precyzyjnie dostrojone ruchy elementów ssących w połączeniu ze wzmocnioną listwą nadmuchową i szczotkową zapewniają czystą i szybką separację mediów, nawet w przypadku trudnych płyt syntetycznych i cienkich podłoży.
Nieprzerwaną i stabilną produkcję zapewniają pneumatycznie sterowane klapy, które zapobiegają ślizganiu się materiałów podczas procesu załadunku i rozładunku. Cały proces drukowania jest stale monitorowany przez kamery. Udoskonalono również stoły podające i odbierające, dzięki czemu transport arkuszy jest bardziej płynny.

Dzięki Automat MT możemy realizować różne poziomy automatyzacji, od 3/4 do pełnej automatyzacji. Pozwala nam to podnieść produktywność naszych klientów na nowy poziom - dodaje Christian Harder, wiceprezes ds. sprzedaży w Grupie Durst.
W ramach serii P5 PACK Durst wprowadza nowy zestaw farb, który jest specjalnie dostosowany do wymagań druku displayów i opakowań. Farba LUVERA LED charakteryzuje się niskim zapachem i wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki niej Durst odwzorowuje jeszcze szerszą gamę kolorów, aby zapewnić ekspozytorom i opakowaniom większą jaskrawość. Farby LUVERA są również zgodne z normami IKEA i IOT-Mat. LUVERA LED jest wynikiem holistycznego programu rozwoju farb, realizowanego przez Durst w ostatnich kilku latach, który rozszerzy portfolio Durst Ink w 2024.

P5 PACK ma być dostępna w III kwartale 2024 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst