Dyrektor generalny DS Smith odejdzie ze stanowiska
1 Jan 1970 13:04

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Miles Roberts z DS Smith zapowiedział zamiar odejścia z zarządu i rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora generalnego. Firma poinformowała, że formalny okres jego wypowiedzenia rozpocznie się 1 grudnia 2024, co oznacza, że ustąpi on z zajmowanych stanowisk nie później niż 30 listopada 2025 r. Do tego czasu obecny dyrektor generalny zamierza wykorzystać na poszukiwania i wybór najlepszego następcy.

Firma zapowiada przeprowadzenie zaawansowanego procesu rekrutacji. W tym czasie Roberts (na zdjęciu) będzie nadal pełnił swoje obowiązki, koncentrując się na osiąganiu korzystnych wyników przez grupę oraz na wspieraniu spokojnej i uporządkowanej sukcesji.

Geoff Drabble, prezes spółki, powiedział: Będzie dużo czasu, aby odpowiednio podziękować Milesowi, gdy odejdzie, ale wyjątkowo przysłużył się firmie w ostatnich 13 latach i przekształcił grupę w to, czym jest dzisiaj. Będzie go bardzo brakowało zarówno zarządowi, jak i jego kolegom z wielu dziedzin biznesu.

Cieszyłem się każdą chwilą mojej kariery w DS Smith, a praca z moimi kolegami oraz klientami, dostawcami i innymi interesariuszami firmy była przyjemnością – mówi Miles Roberts. Wydaje mi się, że po 13 latach nadszedł właściwy moment, by to ogłosić, tak by umożliwić stosowną sukcesję i uporządkowane przekazanie obowiązków. Do tego czasu pozostanę w pełni skoncentrowany na dalszym rozwijaniu i wzmacnianiu naszej działalności i przywództwa w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym.

Dalsze szczegóły dotyczące daty odejścia Robertsa i wyznaczenia jego następcy zostaną ogłoszone „w odpowiednim czasie”, poinformowała firma DS Smith.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith