Eco Flexibles pierwszym nabywcą FP790 spoza Japonii
1 Jan 1970 13:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Eco Flexibles, z siedzibą w Northampton w Wielkiej Brytanii, potwierdziła swoją inwestycję w nową maszynę cyfrową Fujifilm do opakowań giętkich po udanych testach beta

Firma Eco Flexibles od wielu zaopatruje się w płyty Flenex FW od Fujifilm, a teraz rozszerzyła swoje inwestycje Fujifilm o technologię cyfrową, stając się jednym z pierwszych na świecie i pierwszym poza Japonią klientów inwestujących w maszynę Jet Press FP790. Maszyna jest zainstalowana w nowej, nowoczesnej fabryce firmy o powierzchni 40 tys. stóp kwadratowych (ponad 3500 m2) w Northampton. Firma Eco Flexibles ściśle współpracuje ze sprzedawcami detalicznymi, właścicielami marek i producentami żywności, opracowując nadające się do recyklingu, giętkie opakowania monopolimerowe i papierowe, które zapewniają jednakową lub lepszą wydajność w porównaniu do dotychczasowych mieszanych konstrukcji z tworzyw sztucznych.

W odróżnieniu od konwencjonalnych maszyn cyfrowych, w których stosuje się tonery i atramenty elektrograficzne, model Jet Press FP790 używa atramentów na bazie wody, aby zapewnić doskonałą wydajność, a zarazem ograniczyć emisję dwutlenku węgla. To przełomowy moment dla branży opakowań giętkich w Wielkiej Brytanii i dla nas jako firmy – stwierdził David Smith, dyrektor generalny Eco Flexibles. Naszą misją jest poprawa dostępności nadających się do recyklingu opakowań monopolimerowych i papierowych dla właścicieli marek, a dzięki tej wielomilionowej inwestycji możemy zaoferować naszym klientom technologię maszyn cyfrowych z jej wszystkimi zaletami – drukiem bardzo małych nakładów i danych zmiennych, szybką realizacją i wspaniałą grafiką, która przewyższa tradycyjne techniki druku analogowego. Wyznaczamy nowy standard jakości i zrównoważonego rozwoju.

Zainstalowana przez Eco Flexibles maszyna Jet Press FP790 oferuje niezrównaną wszechstronność, umożliwiając druk na folii i papierze. Dzięki szerokości 790 mm maszyna stanowi solidne uzupełnienie możliwości produkcyjnych firmy Eco Flexibles.

Firma Eco Flexibles może teraz oferować:

  • Wiodące w swojej klasie prędkości produkcji bez przestojów związanych z przygotowaniem i przezbrojeniem;
  • Rozszerzony gamut kolorów – ponad 90% kolorów Pantone bez droższych atramentów do kolorów spotowych;
  • Atramenty na bazie wody o rozdzielczości 1200 × 1200 dpi, zapewniające ostre obrazy o wysokiej jakości;
  • Zintegrowany sygnalizator umożliwiający kontrolę jakości w czasie rzeczywistym;
  • Skrócenie czasu realizacji dzięki wyeliminowaniu wymogów związanych z konfiguracją.

(Od lewej do prawej): Simon Buswell, dyrektor sprzedaży i marketingu, Eco Elastics, Taku Ueno, starszy wiceprezes działu komunikacji graficznej, Fujifilm Europe, Manuel Schrutt, dyrektor ds. opakowań, Fujifilm Europe oraz Matt Francklow, dyrektor Eco Elastics.

Jak dodaje David Smith: Nie bez powodu Fujifilm jest tak uznaną i szanowaną marką w branży poligraficznej i dlatego czujemy się tak komfortowo, inwestując w pierwszą maszynę tego typu w Europie. Działamy na rynku skoncentrowanym na zrównoważonym rozwoju, na którym „wystarczająco dobry” nie jest już dość dobry dla marek. Musimy stale, coraz głośniej nawoływać do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i promować wyższą jakość. Firma Eco Flexibles jest pionierem pod wieloma względami, a dzięki naszej najnowszej inwestycji jeszcze bardziej pokazujemy, że zrównoważone opakowania giętkie nie muszą oznaczać ustępstw ani wyrzeczeń. Mając w swoim narożniku partnera takiego jak Eco Flexibles i technologię taką jak Jet Press FP790, możesz mieć naprawdę wszystko.

Manuel Schrutt, dyrektor ds. opakowań, Fujifilm EMEA: Cieszymy się, że możemy poinformować o pierwszej instalacji maszyny Jet Press FP790 poza Japonią. Wprowadzenie na rynek tej innowacyjnej maszyny oznaczało dla nas ekscytujący czas pod względem ewolucji naszej oferty cyfrowych rozwiązań do opakowań. Nasze doświadczenie w zakresie technologii atramentowej zostało teraz dostosowane do wymagań głównego nurtu rynku opakowań giętkich. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ta inwestycja pomoże firmie Eco Flexibles w dalszym rozwoju działalności, aby móc to zaprezentować podczas naszych Drzwi Otwartych Branży Opakowań.

W dniach 14 i 15 lutego 2024 roku firma Fujifilm organizuje w siedzibie firmy Eco Flexibles Drzwi Otwarte Branży Opakowań. Podczas tego wydarzenia zostanie zaprezentowana pełna gama rozwiązań cyfrowych i analogowych Fujifilm, a dla potencjalnych klientów będzie ono pierwszą okazją do zobaczenia maszyny Jet Press FP790 w akcji.

Udział w wydarzeniu wymaga posiadania zaproszenia. Zgłoszenia można dokonać na stronie: https://fujifilmprint.eu/lp/packagingopenhouse/

Więcej informacji o firmie Eco Flexibles można znaleźć na stronie www.ecoflexibles.com

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm