ECO3 poszerza ofertę dla flekso na drupie
1 Jan 1970 11:42

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Guy Desmet, szef marketingu w ECO3

MAGIS Eco ReFlow

Po udanej premierze swojego systemu przygotowania do druku fleksograficznego dla segmentu etykiet, firma ECO3 rozszerza obecnie ofertę dla rynku opakowań giętkich. Dzięki jej uzupełnieniu o kolejne korzyści ekologiczne, oferuje kompleksowe rozwiązanie dla zrównoważonego prepressu i produkcji płyt drukowych na miejscu w drukarni.
 Na targach drupa, w dniach 28 maja – 7 czerwca br., firma ECO3 zademonstruje kompletny system wodny dla segmentu opakowań giętkich, w tym cyfrową wywoływarkę, laminator do suchej folii oraz zespół do naświetlania typu „all-in-one”. Ponadto na targach swoją premierę będzie miała nowa jednostka odzysku wody MAGIS Eco ReFlow. Ten rewolucyjny system pozwala klientom drastycznie zmniejszyć ilość odpadów generowanych podczas produkcji płyt.
Rozszerzenie zasięgu naszego rozwiązania MAGIS ECO na segment opakowań giętkich jest naturalnym progresem naszej strategii rozwoju na rynku fleksograficznym - mówi Guy Desmet, szef marketingu w ECO3. Branża była niezwykle otwarta na nasz wodny system przygotowania do druku, z zadowoleniem przyjmując aspekty zrównoważonego rozwoju i podejście w formie 'kompleksowego rozwiązania'. MAGIS ECO wspiera drukarnie i zakłady poligraficzne w przejściu na system wodny, oferując najwyższą jakość obrazu, od grafiki po gotowe do druku płyty fleksograficzne.
Zbliżające się targi będą również okazją do rozszerzenia asortymentu suchych folii ECO3, tak by umożliwić pełną kompatybilność z szeroką bazą zainstalowanych fleksograficznych systemów naświetlania. Folia może być używana jako produkt typu drop-in, drastycznie zwiększając jakość obrazu w porównaniu z obecnymi konfiguracjami. Laminowanie suchą folią można łączyć zarówno z wodnymi, jak i rozpuszczalnikowymi płytami fleksograficznymi MAGIS.
Na stoisku odbędą się również pokazy dedykowanego oprogramowania ECO3 do produkcji opakowań. Obejmują one workflow PDF „all-in-one” Amfortis z rastrowaniem SPIR@L oraz patteringiem powierzchni GridTune, zapewniające poprawę jakości obrazu i transferu farby.
Na targach drupa ECO3 pokaże wiele możliwości dla drukarni i zakładów poligraficznych w zakresie integracji rozwiązań przyjaznych dla środowiska, zarówno w całości, jak i z pomocą wybranych komponentów, które pasują do ich działalności - wyjaśnia Rainer Kirschke, kierownik ds. rynku flekso. MAGIS ECO reprezentuje zintegrowane rozwiązanie od jednego dostawcy, oferując nieodłączne korzyści, ale pozostaje systemem otwartym, dając klientom elastyczność w dostosowywaniu go do ich potrzeb.
Opracowano na podstawie informacji firmy ECO3