Emsur Poland otrzymała certyfikat DPG
1 Jan 1970 13:25

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

28 czerwca br. firma Emsur Poland zaliczyła audyt wewnętrzny przeprowadzony przez DPG (Deutche Pfandsystem), dzięki czemu ze skutkiem natychmiastowych będzie mogła produkować i sprzedawać etykiety/etykiety termokurczliwe niemieckim producentom napojów. Certyfikacja stanowi specjalne upoważnienie do drukowania jednorazowych stempli depozytowych DPG dla etykiet termokurczliwych i etykiet, które producenci napojów przeznaczonych na niemiecki rynek muszą umieszczać na swoich opakowaniach zgodnie z obowiązującym u naszego zachodniego sąsiada rozporządzeniem w sprawie opakowań.

System DPG został utworzony w Niemczech w 2005 roku. DPG wyznacza ramy prawne i organizacyjne służące rozliczaniu depozytów pomiędzy firmami uczestniczącymi w systemie. W tym celu DPG opracowało zestaw standardów zapewniających jednolitą procedurę znakowania, która umożliwia automatyczną zbiórkę opakowań po napojach podlegających obowiązkowi kaucji. System ten nakłada określone wymogi na producentów, dystrybutorów i wytwórców opakowań lub ich elementów składowych - tak jak w przypadku firmy Emsur.

W związku z kluczowym znaczeniem procedury znakowania i jej ważnością wynikającą z wymogów bezpieczeństwa, drukarnie etykiet i producenci opakowań, którzy chcą produkować etykiety lub opakowania DPG, muszą zawrzeć umowę licencyjną z DPG jako tzw. „użytkownicy farb DPG” oraz przejść lokalny proces certyfikacji. Po uzyskaniu certyfikatu firma Emsur zyskała pozycję wzorcowego dostawcy opakowań giętkich dla kluczowych firm produkujących napoje w Europie.
Zaangażowanie EMSUR w zrównoważony rozwój opiera się na dostarczaniu rozwiązań opakowaniowych, które przyczyniają się do zwiększenia dostępności żywności i zmniejszają wpływ na środowisko poprzez optymalizację wykorzystania zasobów naturalnych. Wizja zrównoważonego rozwoju firmy skupia się na ekoprojektowaniu i możliwości recyklingu jej opakowań, stanowiąc firmowy wkład w model gospodarki obiegu zamkniętego.
Dowodem tego zaangażowania jest członkostwo w CEFLEX, konsorcjum europejskich firm promującym obieg zamknięty opakowań giętkich, a także odnowienie przez Emsur certyfikatu FSC . Co więcej zarówno EMSUR, jak i jego siostrzana firma zajmująca się opakowaniami sztywnymi, COEXPAN, należą do Circular Plastics Alliance, inicjatywy mającej na celu pobudzenie gospodarki obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych poprzez promowanie stosowania materiałów pochodzących z recyklingu i wysokiej jakości procesów odzysku.

EMSUR stosuje politykę zapewniania jakości i bezpieczeństwa żywności, która opiera się na doskonałości i ciągłym rozwoju. W związku z tym przedsiębiorstwo uzyskało certyfikaty ISO 9001 i 14001 dla wszystkich swoich zakładów, dowodząc w ten sposób swojego całkowitego zaangażowania w wytwarzanie bezpiecznych produktów spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi jakościowe, a jednocześnie gwarantujących poszanowanie środowiska naturalnego dla osiągnięcia zrównoważonej przyszłości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Emsur