Producent opakowań giętkich, grupa EMSUR, wprowadza do sprzedaży nową gamę opakowań giętkich na bazie polietylenu i polipropylenu o nazwie EM-Full RFlex, która ma poprawić recyklowalność i poziom ochrony żywności.
Firma poinformowała, że nowe rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z centrum badawczo-rozwojowym Innotech oraz należącymi do oddziałów EMSUR w Hiszpanii i Francji zakładami produkcyjnymi w Walencji i Ballée.
Zdaniem EMSUR gama EM-Full RFlex może zastąpić tradycyjne struktury dwumateriałowe monosubstratem , zapewniając jednocześnie opakowaniom „doskonałe własności barierowe i zgrzewalne”. Nowy laminat przeznaczony jest dla odbiorców z rynku dóbr szybkozbywalnych (FMCG), którzy oczekują rozwiązań takich jak woreczki, saszetki i Doypacki wykonane z monomateriałów.
Własności barierowe nowych produktów czynią je właściwym wyborem dla wielu kategorii produktowych, w tym przekąsek, słodyczy, kawy i herbaty, żywności świeżej i przetworzonej, a także środków pielęgnacji ciała i domu. Zdaniem producenta materiały EM-Full RFlex mogą być wykorzystane do pakowania produktów spożywczych pozycjonowanych w kategorii Bio, Produktów Naturalnych i Organicznych.
Nowa gama folii będzie dostępna w formie przezroczystej i zadrukowanej, a odbiorcy zyskają możliwość wyboru różnorodnych lakierów i efektów błysku, matu oraz papieru. EM-Full RFlex nadaje się do zadruku w technologiach wklęsłodruku i fleksografii.
Z punktu widzenia EMSUR pojawienie się w firmowej ofercie nowej, ekologicznej folii to element realizacji zobowiązania, jakim jest dążenie do zrównoważonego rozwoju i ograniczenie negatywnego wpływu opakowań na środowisko, a także działań na rzecz ochrony żywności, zwiększenia jej dostępności i bezpieczeństwa.
W ubiegłym roku EMSUR dołączył do inicjatywy CEFLEX promującej model gospodarki obiegu zamkniętego w branży opakowań giętkich, która obejmuje plany zbierania, sortowania i ponownego przetwarzania pokonsumenckich opakowań foliowych w całej Europie.
W styczniu 2020 roku firma zaprezentowała również kompostowalną torebkę o własnościach barierowych, stanowiącą odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na dwu- lub trójwarstwowe opakowania o ekologicznym charakterze, nadające się do kompostowania.
Opracowano na podstawie informacji firmy EMSUR