Faerch produkuje pojemniki spożywcze z odpadów pokonsumenckich
1 Jan 1970 12:37

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Faerch, producent opakowań na produkty spożywcze, wykorzysta Evolve - własny materiał z recyklingu odpadów pokonsumenckich, który po zużyciu nadaje się do ponownego przetworzenia w monomateriałowe opakowania na żywność – przy produkcji gamy pojemników spożywczych Plaza.

Seria Plaza to rozwiązania do serwowania sałatek i makaronów, które - jak informuje Faerch - zostały zaprojektowane z myślą o lepszej prezentacji towaru na półce i przyciągnięcia zainteresowania konsumentów. Pojemniki są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i można je ustawiać jedna na drugiej, co pozwala oszczędzić miejsce podczas ich przechowywania.

Pojemniki nazwane Evolve by Faerch i wchodzące w skład serii Plaza różnią się wersjami kolorystycznymi odzwierciedlającymi materiał z recyklingu, z którego je wykonano, oraz informującymi konsumentów końcowych o ich zaletach dla środowiska naturalnego. Evolve stworzono z myślą o zapewnieniu ekologicznej alternatywy dla tradycyjnych przezroczystych opakowań z PET na żywność.

David Lucas, dyrektor sprzedaży produktów spożywczych na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii w Faerch UK, komentuje: Evolve by Faerch zaprojektowano w celu domknięcia obiegu zamkniętego opakowań spożywczych, dlatego odgrywa ono kluczową rolę w przechodzeniu branży na prawdziwie obiegową gospodarkę.

Miski Evolve by Faerch z serii Plaza są produkowane z przetworzonych materiałów pokonsumeckich pochodzących z gospodarstw domowych, które po użyciu mogą być ponownie przetworzone na nowe monomateriałowe opakowania spożywcze bez utraty jakości.

Faerch przekonuje, że większość zrecyklownych tworzyw PET obecnych na rynku pozyskuje się z przezroczystych butelek, ale dla zaspokojenia popytu i zapobieżenia ich niedoborom firma oferuje program recyklingu tacek na skalę przemysłową – informację o udziale w tej inicjatywie ogłosiła w 2020 r. sieć Tesco. Holenderski zakład recyklingowy firmy jest podobno w stanie przyjmować zużyte tacki pokonsumenckie i przetwarzać je z powrotem na monomateriał nadający się do kontaktu z żywnością.

Opracowano na podstawie informacji firmy Faerch