FEFCO udostępnia podręcznik najlepszych praktyk
1 Jan 1970 12:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

FEFCO (Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej) wypuściła na rynek podręcznik najlepszych praktyk w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Praca jest wynikiem współpracy między Grupą Roboczą ds. Zrównoważonej Produkcji FEFCO a RISE Bioeconomy and Health.

Podręcznik zawiera praktyczne wskazówki, prezentując zbiór sprawdzonych strategii i technik mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej w procesach produkcji i przetwarzania tektury falistej, zgodnie z mapą drogową neutralności klimatycznej FEFCO 2050.
Obejmuje on różne aspekty produkcji, przetwarzania i zarządzania energią, koncentrując się na krótkoterminowych rozwiązaniach, które można wdrożyć w ciągu 1-3 lat. Przyjmując zalecane działania opisane w podręczniku, producenci i przetwórcy tektury falistej mogą osiągnąć znaczne oszczędności energii, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i zwiększyć operacyjną efektywność energetyczną.

Pojawienie się publikacji to znak, że nadchodzi najlepszy moment, by branża tektury falistej zaangażowała się w realizację Planu działania na rzecz neutralności klimatycznej FEFCO. Celem FEFCO jest wspieranie firm w ulepszaniu ich strategii efektywności energetycznej i przyczynianiu się w ten sposób do zrównoważonej przyszłości. Priorytetowe traktowanie efektywności energetycznej ma zasadnicze znaczenie dla wzmocnienia zarówno rentowności ekonomicznej, jak i zrównoważonego rozwoju środowiska w branży produkcji tektury falistej - powiedziała Eleni Despotou, dyrektor generalna FEFCO.

Opracowano na podstawie informacji FEFCO