Firma Akomex dołącza do Natureef
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Akomex, ceniony producent opakowań kartonowych, dołącza do grona Członków Wspierających Stowarzyszenie Natureef. Decyzja o przyłączeniu się do Natureef, renomowanej organizacji promującej zrównoważone praktyki m.in w sektorze opakowań, podkreśla zaangażowanie Akomex w prowadzenie biznesu z poszanowaniem środowiska naturalnego. Prezes firmy podkreśla, że wstąpienie do Natureef pozwoli firmie na współpracę z innymi liderami branży oraz na korzystanie z najnowszych badań i najlepszych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Stowarzyszenie Natureef pomaga firmom podejmować decyzje, nawiązywać relacje biznesowe i realizować projekty w zakresie zastosowania opakowań m.in. dla żywności, które składają się z mniejszej ilości materiałów, zawierają odzyskane materiały, nadają się do łatwego odzysku i zabezpieczają produkt na różnych etapach cyklu życia.

Jako firma dążymy do ciągłego podnoszenia standardów naszych produktów i praktyk produkcyjnych. Wstąpienie do Natureef pozwoli nam na współpracę z innymi liderami branży oraz na korzystanie z najnowszych badań i najlepszych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju, co pozwoli nam jeszcze bardziej zminimalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Produkty oferowane przez Grupę Akomex od dawna są tworzone z poszanowaniem natury oraz spełniają najwyższe standardy ekologiczne uzyskując certyfikaty PEFC oraz FSC CoC, Jednak dzięki członkostwu w Nafureef, Grupa Akomex będzie mogła jeszcze skuteczniej reagować na zmieniające się potrzeby rynku – wyjaśnia Grzegorz Łajca, Prezes Akomex.

Stowarzyszenie Natureef zrzesza liderów w Polsce z branży opakowaniowej, chemicznej oraz produkcji żywności, które wdrażają nowe technologie, realizują wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz dbają o środowisko naturalne.

Opracowano na podstawie informacji firmy Akomex