Firma Vinsak przejęła hiszpański Rotatek
1 Jan 1970 09:41

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W 2023 roku firma Vinsak rozpoczęła proces przejmowania Rotatek, by oficjalnie doprowadzić go do końca na tegorocznych targach drupa. Nowy właściciel utrzymał kierownictwo Rotatek bez zmian, zachował również jej główną siedzibę w hiszpańskiej Barcelonie. Nowy podmiot działa od teraz pod nazwą Rotatek Printing and Packaging Technologies SL.

Vinsak kładzie duży nacisk na wsparcie kierownictwa Rotatek w rozbudowie zespołu oraz ulepszaniu systemów i procesów poprzez zapewnienie zwiększonego napływu kapitału, nowe oprogramowanie i usprawnienia operacyjne. Rotatek znacznie zwiększył swoje możliwości produkcyjne, nabywając dodatkowe 15 tys. stóp kwadratowych powierzchni w Barcelonie. Dodatkowo firma zatrudniła nowych pracowników do działów inżynierii, sprzedaży i serwisu oraz zamierza wyznaczyć agentów na całym świecie i podwoić liczbę instalowanych co roku maszyn.

Vinsak, kierowana przez Ranesha Bajaja, wybitnego specjalistę w obszarze urządzeń do drukowania i pakowania o ponad 30-letnim doświadczeniu, to indyjska firma, która rozszerzyła swoją globalną działalność dzięki biurom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży urządzeń do drukowania, pakowania i wykańczania po druku, oferuje również rozwiązania do wykańczania etykiet, drukarki atramentowe i inne produkty pod własną marką „Vinsak”, a ponadto sprzedaje i serwisuje w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce maszyny drukujące oraz inne urządzenia renomowanych producentów takich jak Lombardi, ABG Graphics, Lake Image, Rietstack, Iwasaki, Schober, Busch, CMC, Petrel i innych.

Rotatek działa na rynkach druku zabezpieczającego, opakowań giętkich i kartonowych oraz etykiet krótkoseryjnych. Koncentruje się na wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii na wspomniane rynki. Priorytetem firmy jest innowacyjność, o czym świadczą rosnące inwestycje w dział badań i rozwoju i koncentrowanie się na opracowywaniu nowszych modeli, które można dostosować do różnych branż i które są obsługiwane przy minimalnym nadzorze. W ostatnim czasie firma opracowała udoskonalony Universal 850, rozwiązanie przeznaczone dla sektorów farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego i napojów bezalkoholowych, zaprezentowane niedawno na targach drupa, Universal 850 ma zostać wprowadzony na rynek do końca 2024 roku; oprócz niego Rotatek pracuje nad odnowioną i ulepszoną maszyną Brava 450 do zleceń krótkoseryjnych, którą firma chce po raz pierwszy pokazać na targach Label Expo Spain 2025.

Aktualnie Rotatek dąży do osiągnięcia dwóch przełomowych celów: podwojenia liczby maszyn instalowanych co roku oraz zapewnienia jeszcze lepszej obsługi serwisowej dla swych obecnych klientów. Każda z firmowych maszyn jest w pełni dopasowywana do indywidualnych potrzeb odbiorców, tak by opłacalnie i wydajnie wytwarzać produkty końcowe w jednym przejściu. Rotatek agresywnie rozszerza swój globalny zasięg, wzmacniając partnerstwo z Rotatek Brasil w celu penetracji kluczowego rynku brazylijskiego. Nowi agenci i umowy dystrybucyjne zostały już sfinalizowane, tak by zapewnić lokalną obsługę w różnych krajach.

Od momentu przejęcia przez Vinsak, Rotatek dostarczył maszyny do Smurfitkappa Security Systems w Irlandii, Paramount Packaging w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Hitech Print Systems w Indiach, a także uruchomił maszyny w Nepalu i Chinach – w sumie warte ponad 15 milionów euro – oraz zaczął odbierać zapytania o nowy Universal 850.

Opracowano na podstawie informacji firmy Vinsak