Flowpack monoPE – zaprojektowany w myśl PPWR
1 Jan 1970 10:36

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Europejskie Rozporządzenie o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (ang. Packaging and Packaging Waste Regulation, PPWR) uzgodniło treść dyrektywy. Podstawową działalnością PPWR jest ustalenie zdolności do recyklingu opakowań, w której kluczową rolę odgrywają opakowania giętkie z polipropylenu (PP) i polietylenu (PE). adapa Group już od dłuższego czasu stawia na obydwa materiały, a teraz poszerzyła swoje portfolio laminatów PE o materiały dedykowane na maszyny flowpack.

E-typ MonoFlow(re): Najlepsze właściwości barierowe chronią wrażliwe produkty

Za nazwą marki MonoFlow(re) E-type kryje się cała rodzina laminatów opartych na PE, wyprodukowanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Odzwierciedla ona ogromne doświadczenie adapa Group i jest ciągle doskonalona w wyniku wieloletnich badań i wdrożeń wraz z klientami. Doświadczenia, z których mogą dzisiaj w pełni korzystać klienci z różnych branży, takich jak czekolada, ser, dania gotowe czy produkty suche, nawet wyroby o tak silnym aromacie jak kawa czy produkty z obszaru Home & Personal Care – adapa może się pochwalić referencjami z niemal wszystkich rynków i produktów, zarówno z poziomymi jak i pionowymi zastosowaniami materiałów opakowaniowych dedykowanych na linie flowpack. Ponadto grupa, zależnie od klienta i produktu, stawia na samodzielnie opracowaną folię MDO-PE, CrystalPE, a także na folie BOPE, wykorzystywane w produkcji laminatów o wyższych temperaturach zgrzewu. Decydujące znaczenie dla tego, która charakterystyka folii zostanie wybrana, mają parametry dla klienta, który może liczyć na ciągłe wsparcie i optymalizację przez techników grupy w swoim zakładzie produkcyjnym. W celu zapewnienia atrakcyjnego wyglądu na półce klienci nastawieni na komfort mają do wyboru wysokiej jakości nadruki w technice roto-i fleksodruku oraz druku cyfrowego. Eksperci od opakowań są zawsze gotowi doradzić klientom i wesprzeć ich w wyborze optymalnych technologii do indywidualnych potrzeb. Może tu chodzić na przykład o mniejsze zamówienia lub zredukowany wybór kolorów – obie możliwości zmniejszają zużycia materiału przy wysokiej jakości nadruku.

Szersza perspektywa i większy wybór oraz PPWR w zasięgu wzroku

Jednak na wejście w życie wspomnianego na początku PPWR trzeba jeszcze zaczekać. Wcześniej producenci artykułów spożywczych byli związani krajowymi przepisami dotyczącymi opakowań. Klienci adapa Group mogą jednak zaufać fachowości firmy, która uwzględnia różne regulacje „Design for Recykling”. Grupa dostosowała zatem swój asortyment folii i oprócz folii na maszyny flowpack, MonoFlow(re) E-type oferuje szeroki asortyment rozwiązań w zakresie opakowań na bazie PE: dzięki workom z folii termokurczliwej do głębokiego tłoczenia i folii twist, klienci adapa są optymalnie przygotowani na przyszłość.

W nieodległej przeszłości adapa poczyniła znaczne inwestycje, między innymi na rozwój technologii MDO-PE. Ciągły rozwój rodziny MonoFlow(re) E-type jest zgodny z naszą strategią, której przyświeca motto "Przyszłość kreujemy dzięki działaniu". Naszymi produktami zaprojektowanymi do recyklingu podkreślamy na nowo naszą aspirację, by dostarczać klientom nowoczesne opakowania – wyjaśnia Marek Pawlak, CSO w adapa Group.

Opracowano na podstawie informacji adapa Group