Fujifilm ogłasza współpracę z Lüscher Technologies
1 Jan 1970 12:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na targach Labelexpo Europe w Brukseli firma Fujifilm ogłosiła nowe partnerstwo z uznanym szwajcarskim producentem urządzeń CTP, Lüscher Technologies. Nowe porozumienie oznacza zaangażowanie Fujifilm w dalsze inwestowanie w przyszłość działalności analogowej – jednocześnie przesuwając granice dzięki technologiom cyfrowym.

Dzięki partnerstwu z Lüscher Fujifilm otrzymuje globalny kontrakt na dystrybucję naświetlarek MultiDX! i Xpose! firmy Lüscher. Są to profesjonalne urządzenia dające szereg korzyści klientom Fujifilm zajmującym się etykietami i opakowaniami.

Wysoką rozdzielczość obrazu zapewnia szeroka gama opcji dpi, aż do 10.160 dpi. Urządzenia te utrzymują płyty nieruchomo podczas obrazowania, zapewniają również znaczną poprawę dokładności. Inne korzyści obejmują: obrazowanie na małych płytach bez konieczności obniżania szybkości obrazowania; brak konieczności stosowania listw zaciskowych lub oklejania taśmą oraz eliminacja ryzyka demontażu płyty podczas obrazowania.

Dodatkowo technologia diod laserowych Lüscher umożliwia obrazowanie w podczerwieni o długości fali 980 nm dla dowolnego materiału ablacyjnego, takiego jak płyty fleksograficzne i typograficzne oraz folie ablacyjne.

Aktywne partnerstwo Fujifilm z HYBRID Software (ogłoszone na początku tego roku) przyniesie dalsze korzyści w ramach partnerstwa, ponieważ dostępnych jest również wiele opcji HYBRID RIP, zoptymalizowanych pod kątem technologii Lüscher CTP.

David Parker, kierownik kategorii ds. opakowań analogowych w Fujifilm EMEA, mówi: Firma Lüscher to światowy pionier w dziedzinie obrazowania cyfrowego płyt, która stała się jedną z najbardziej szanowanych firm w branży, więc był to dla nas oczywisty wybór do współpracy, aby zapewnić naszym klientom wykorzystującym technologie analogowe najlepsze rozwiązania. Wraz z dostępnymi przez nas opcjami RIP za pomocą oprogramowania HYBRID współpraca naszych trzech firm zapewnia wyjątkowe połączenie wiedzy i doświadczenia, które dają naszym klientom prawdziwą przewagę na konkurencyjnym rynku.

Benedikt Strebel, dyrektor generalny Lüscher Technologies, dodaje: Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z Fujifilm, pionierem i światowym liderem w branży graficznej. Firma Lüscher Technologies AG to od dawna synonim precyzji, jakości i doskonałości w rozwiązaniach obrazowania, a współpraca z Fujifilm niewątpliwie umieści poprzeczkę jeszcze wyżej.

Wyznawane przez nas wspólne wartości, takie jak innowacyjność, zrównoważony rozwój i koncentracja na kliencie, posłużą za kamień węgielny tej współpracy.

Technologia płyt Flenex firmy Fujifilm w połączeniu z naszymi czołowymi na rynku urządzeniami CTP zapewnia firmom zajmującym się etykietami i opakowaniami niezrównany poziom szybkości, jakości i niezawodności. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszych połączonych sił, aby wprowadzać nowe rozwiązania, wyznaczać standardy branżowe i dostarczać innowacyjne rozwiązania, które spełniają zmieniające się potrzeby naszych klientów”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

Na zdjęciu: (od lewej) David Parker, kierownik kategorii ds. opakowań analogowych w Fujifilm EMEA, oraz Benedikt Strebel, dyrektor generalny Lüscher Technologies.