Futamura uruchomiła nową linię produkcyjną
1 Jan 1970 08:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Futamura, wiodący światowy producent zrównoważonych folii celulozowych, osłonek i włóknin, z zadowoleniem informuje o niedawnym uruchomieniu najnowocześniejszej linii produkcyjnej folii celulozowych w swoim europejskim zakładzie produkcyjnym w Wigton. Ta strategiczna inwestycja podkreśla zaangażowanie firmy w zaspokajanie rosnącego popytu na jej flagowy asortyment odnawialnych i kompostowalnych folii NatureFlex.

Uroczyste uruchomienie linii produkcyjnej, któremu przewodniczył prezes Futamury Yasuo Nagae, nastąpiło po roku skrupulatnego planowania, projektowania i budowy. Ta wyjątkowa linia stanowi kamień milowy dla firmy Futamura, umożliwiając jej lepszą obsługę cenionych klientów i zaspokojenie rosnącego globalnego zapotrzebowania na przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe. Przewiduje się, że nowa linia zwiększy moce produkcyjne zakładu o około 25%, minimalizując tym samym czas realizacji zamówień i zwiększając dostępność folii NatureFlex na rynku.

Adrian Cave, dyrektor zarządzający Futamura Cellulose Films Europe, wyraził wdzięczność za niezwykłe poświęcenie i współpracę całego zespołu. Powiedział: „Pomyślne uruchomienie tej szytej na miarę linii jest świadectwem niezachwianego zaangażowania i ciężkiej pracy naszego zespołu, zwłaszcza działu inżynieryjnego, który starannie zbudował linię od podstaw. Jednak to dzięki wyjątkowemu wkładowi wszystkich zaangażowanych osób wizja ta została urzeczywistniona. Nowa linia produkcyjna pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne naszych odnawialnych i certyfikowanych folii kompostowalnych oraz umożliwi nam dalszy rozwój naszego najnowszego innowacyjnego projektu, pozwalając nam lepiej służyć naszym klientom w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonych opakowań”.

Andrew Duckworth, dyrektor operacyjny Futamura Cellulose Films EMEA, dodał: „Jestem bardzo dumny z zespołu. Pracowali wyjątkowo ciężko, aby uruchomić nową linię, która niewątpliwie będzie służyła naszym klientom, firmie i pracownikom przez wiele lat”.

Folie NatureFlex pochodzą z odnawialnej pulpy drzewnej i są w pełni zgodne z globalnymi standardami kompostowania przemysłowego, w tym BS EN13432, są certyfikowane przez TÜV Austria do kompostowania przydomowego, a także zgodne z prawem AGEC. NatureFlex nie tylko wpisują się w ekologiczne wartości marek, ale dodatkowo umożliwiają im komunikowanie zrównoważonych wyborów w zakresie opakowań. Jak podkreśla producent, NatureFlex to idealne rozwiązanie w zakresie zrównoważonych opakowań giętkich dla szerokiej gamy codziennych produktów konsumenckich, od świeżych produktów po napoje, słodycze, przekąski i artykuły higieny osobistej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Futamura