Grupa Delta dodaje trzecią jednoprzebiegową maszynę EFI
1 Jan 1970 08:35

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

3 czerwca br. firma Electronics For Imaging, Inc. poinformowała, że brytyjska The Delta Group nabyła trzecią maszynę EFI Nozomi, jednoprzebiegową maszynę EFI Nozomi 14000 SD do szyldów i grafiki reklamowej. Maszyna ta uzupełnia dwa poprzednie nabytki Nozomi, urządzenie Nozomi C18000 do tektury falistej i Nozomi 18000+ LED do szyldów i grafiki reklamowej, uzupełniając jej możliwości w zakresie wysokonakładowej produkcji cyfrowej, co pomoże im zakończyć migrację z offsetu do druku cyfrowego. Maszyna drukująca EFI Nozomi 14000 SD została zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach rynku grafiki reklamowej, dając użytkownikom możliwość znacznego przyspieszenia wprowadzania produktów na rynek i zwiększenia rentowności dzięki szerokiej gamie podłoży i wysokiej jakości kolorów. Odwiedzający targi drupa mogą zobaczyć maszynę Nozomi 14000 SD na stoisku EFI.

Prywatna Grupa Delta, działająca na rynku od ponad 35 lat, jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie komunikacji wizualnej, głównie dla branży detalicznej. Firma z siedzibą w Waltham Cross, Hertfordshire, ma cztery inne lokalizacje w Wielkiej Brytanii, w tym w Dublinie, w Irlandii. Zatrudniając 680 pracowników i osiągając przychody na poziomie nieco ponad 100 mln funtów (117,4 mln euro), firma oferuje szeroki zakres usług, od kreatywnych, po produkcję, instalację, digital signage i wiele innych. Delta jest na końcowym etapie otwierania nowego, zrównoważonego obiektu, który zastąpi obecne centrum firmy.

Grupa Delta była pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która zainstalowała maszynę Nozomi. Wierzę, że po przejściu do naszego nowego obiektu będziemy pierwszą firmą na świecie, która będzie miała trzy maszyny Nozomi pod jednym dachem – powiedział Martin Shipp, dyrektor operacyjny Grupy.

Mniej miejsca, większa przepustowość, optymalna wydajność i maksymalna szybkość

Dzięki naszej rozproszonej platformie otrzymujemy zamówienia centralnie i dystrybuujemy je do lokalizacji najlepiej dostosowanej do rodzaju wymaganej pracy – wyjaśnił Shipp. – Dotrzymanie wymaganego przez klienta terminu dostawy jest dla nas najważniejsze.

W naszym głównym zakładzie mieliśmy 13 platform, a każda z nich wymaga obszaru wielkości kortu tenisowego, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń roboczą wokół niej. Ale dzięki temu, że maszyny Nozomi są do pięciu lub sześciu razy szybsze niż nawet najszybsze maszyny wieloprzebiegowe, byliśmy w stanie zmniejszyć naszą powierzchnię do ok. pięciu w całej naszej sieci.

Shipp wyjaśnił, że firma wdrożyła wydajny przepływ pracy, w tym portale dla klientów. Wiele zadań jest wykonywanych automatycznie, a pierwszy kontakt człowieka polega na pobraniu wydruków z wykładaka maszyny, przy czym w ten sposób drukowanych jest ok. 500 zamówień dziennie. Zauważył również, że w przeszłości firma produkowała kilkanaście lub więcej dodatkowych arkuszy, gdyż niektóre arkusze miały wady. Dzięki wbudowanym kamerom kontroli jakości w drukarkach Nozomi drukuje się obecnie tylko jeden lub dwa arkusze więcej.

Kluczowymi czynnikami, które skłoniły Grupę Delta do rezygnacji z druku offsetowego i z płaskimi stołami na rzecz maszyn Nozomi, były krótsze czasy realizacji i długości nakładów. Shipp wyjaśnił: W przeszłości sprzedawcy detaliczni zamawiali nakłady o długości 3000 lub więcej, odpowiednie dla offsetu. Ale teraz zamiast kampanii obejmujących pięć różnych pozycji z kilkoma tysiącami każdej z nich, częściej spotykamy się z kampaniami zawierającymi 250 różnych pozycji z zamówieniem po 500 sztuk każda. To naprawdę przyspieszyło przejście grupy z druku analogowego na cyfrowy.

Shipp i jego zespół po raz pierwszy zobaczyli drukarkę Nozomi w Hiszpanii po obejrzeniu recenzji technologii w prasie branżowej. Od tego zaczęliśmy i z biegiem lat zdaliśmy sobie sprawę, że Nozomi jest zdecydowanie najbardziej niezawodną maszyną, jaką kiedykolwiek mieliśmy. Przestoje są minimalne i otrzymujemy świetne zdalne wsparcie z Hiszpanii. Obecnie produkujemy ponad 5 mln m2 na każdej z maszyn Nozomi każdego roku praktycznie bez przestojów.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI