GSK łączy siły z Albéa i EPL Global
1 Jan 1970 14:55

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dział ochrony zdrowia konsumentów firmy GlaxoSmithKline GSKCH) poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółkami Albéa i EPL Global, których celem jest wprowadzenie na rynek nadających się do recyklingu tubek past do zębów wszystkich marek własnych, w tym Sensodyne, Parodontax i Aquafresh.

W ramach pierwszego partnerstwa ze strategicznym dostawcą opakowań, firmą Albéa, GSKCH zmieni aluminiowe laminaty barierowe w tubkach pasty do zębów na opatentowany laminat Greenleaf. Wymiana rozpocznie się od tubek Sensodyne Pronamel, które będą dostępne w Europie w lipcu tego roku w wersji nadającej się do recyklingu.

Drugie partnerstwo z EPL Global pozwoli na produkcję tubek z laminatu Platina. Oba laminaty przeszły testy gotowości do recyklingu wyznaczone przez amerykańskie Stowarzyszenie Recyklerów Tworzyw Sztucznych (APR) i europejskie RecyClass; oznacza to, że tubki będą nadawać się do odzysku i będą kompatybilne z istniejącymi procesami recyklingu.

GSKCH przewiduje, że dzięki tym posunięciom do 2025 roku będzie można poddać recyklingowi co roku ponad miliard tubek pasty do zębów.

Sarah McDonald, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w GSKCH, powiedziała: Każdego dnia walczymy o to, aby wspomóc eliminację możliwych do zapobieżenia problemów zdrowotnych jamy ustnej oraz aby zapewnić ludziom lepsze, bardziej zrównoważone rozwiązania w tym zakresie, które nie wpływają negatywnie na jakość produktu.

Zobowiązaliśmy się, że do 2025 roku 100% opakowań naszych produktów będzie nadawało się do recyklingu lub wielokrotnego użytku, jeśli pozwalają na to kwestie jakości i bezpieczeństwa. To tylko jeden z elementów naszej nieprzerwanej podróży w kierunku zrównoważonego rozwoju, w ramach której pracujemy nad rozwiązaniem problemów związanych z barierami środowiskowymi i społecznymi utrudniającymi codzienną dbałość o zdrowie.

Na początku tego roku firma wypuściła na niemiecki rynek produkt, który nazywa „pierwszą zrównoważoną szczoteczką do zębów” o nazwie Dr. Best. Wykonana z bambusa pozyskanego z ekologicznych upraw i wyposażona w biodegradowalny uchwyt szczoteczka jest sprzedawana w pozbawionych plastiku opakowaniach wyprodukowanych z tektury pochodzącej z recyklingu. Dodatkowo przedsiębiorstwo wypuściło na rynek pasty Sensodyne i Aquafresh w opakowaniach bez tworzyw sztucznych, z okienkiem z gumy celulozowej, które umożliwia obejrzenie szczoteczki bez otwierania pudełka.

Inicjatywy w kwestii zrównoważonego rozwoju GSKCH wspierają nowe, ogólnofirmowe zobowiązanie GSK ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku przez dyrektor generalną Emmę Walmsley, zgodnie z którym do 2030 r. firma obiecuje osiągnąć zerowy wpływ netto na klimat oraz korzystny wpływ na środowisko.

Opracowano na podstawie informacji firmy GlaxoSmithKline