Hans Sohlström nowym prezesem i CEO w Stora Enso
1 Jan 1970 10:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z dniem 18 września br. stanowisko prezesa i CEO firmy Stora Enso objął 58-letni Hans Sohlström. Tym samym wystąpił on z Rady Dyrektorów nordyckiego koncernu, która liczy sobie obecnie ośmiu członków.

Jak informuje Stora Enso w specjalnym komunikacie prasowym, Hans Sohlström ma ponad 30-letnie doświadczenie w pełnieniu stanowisk kierowniczych w różnych firmach, m.in. z branży leśnej i materiałów odnawialnych. W ostatnim czasie kierował Ahlstrom Corporation, Ahlström Capital i Rettig Group. Wcześniej, przez ponad 20 lat, związany był z UPM-Kymmene Corporation, w której piastował szereg funkcji, m.in. dyrektora papierni oraz wiceprezesa działu biznesowego, a także członka zespołu kierowniczego (Group Executive Team) odpowiedzialnego za działania marketingowe, rozwój nowych biznesów i biopaliw oraz budowanie i rozwijanie relacji korporacyjnych.

Pełniąc wcześniejsze stanowiska, Hans Sohlström wykazał się dużą przedsiębiorczością i cechami przywódczymi. Ma on bogate doświadczenie w branży leśnej, jak też - dzięki dwuletniemu stażowi w roli członka Rady Dyrektorów - wszechstronną wiedzę na temat działalności Stora Enso. Rada Dyrektorów jest przekonana, że Hans Sohlström to właściwa osoba do poprowadzenia Stora Enso na współczesnym, wymagającym rynku, z myślą o osiągnięciu założonych, długookresowych celów finansowych - mówi Kari Jordan, przewodniczący Rady Dyrektorów Stora Enso.

Bardzo dziękuję Radzie Dyrektorów za zaufanie, jakim mnie obdarzyła. Stora Enso jest firmą, której cele, wartości i dziedzictwo są mi niezwykle bliskie, które bardzo mocno wspieram i w które wierzę. Ma silne fundamenty i wiele możliwości wzrostu. Bardzo się cieszę z rozpoczęcia pracy wspólnie z moimi nowymi kolegami i koleżankami, by osiągać założoną zyskowność firmy, budować wartość dla naszych akcjonariuszy i podtrzymywać założenia odnośnie budowania firmy, bazującej na materiałach odnawialnych – mówi Hans Sohlström.

Annica Bresky, dotychczasowa CEO i prezeska Stora Enso, rozstała się z firmą. W imieniu Rady Dyrektorów bardzo dziękuję Annice Bresky za kierowanie firmą przez ostatnie cztery lata i jej osiągnięcia. Pod jej kierownictwem Stora Enso poczyniła znaczące zmiany strukturalne, wzmacniające konkurencyjność firmy w perspektywie długookresowej, zgodnie z przyjętą strategią. Życzymy jej wielu sukcesów w nowych zawodowych wyzwaniach – dodaje Kari Jordan.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stora Enso

Fot. (Stora Enso)