Heidelberg przystąpił do inicjatywy UN Global Compact
1 Jan 1970 10:49

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) została nowym uczestnikiem inicjatywy ONZ Global Compact. Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła włączenie technologicznego przedsiębiorstwa do największej i najważniejszej na świecie inicjatywy na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego ładu korporacyjnego. Swoim akcesem Heidelberg podkreśla zaangażowanie w proces dostosowywania strategii korporacyjnej do dziesięciu zasad zrównoważonego rozwoju UN Global Compact, które dotyczą praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

Postrzegamy udział w UN Global Compact jako logiczny element naszych wysiłków na rzecz osiągnięcia najmniejszego śladu ekologicznego w ramach kompletnego łańcucha dostaw naszej branży. Firma aktywnie promowała w przeszłości ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną i będzie nadal wzmacniać te wysiłki, już jako część UN Global Compact – podkreśla dr Ludwin Monz, dyrektor generalny Heidelberga.

Firma postrzega zrównoważony rozwój jako element swojej strategicznej orientacji, która stanowi podstawę długoterminowego sukcesu gospodarczego. Działalność biznesowa jest zharmonizowana z aspektami ekologicznymi i uczciwymi warunkami pracy. W tym celu przedsiębiorstwo zobowiązało się do osiągnięcia neutralności klimatycznej (zakres 1 i 2, z wyłączeniem zakresu 3) przez swe zakłady produkcyjne, rozwojowe i sprzedażowe do roku 2030.

Priorytetem jest zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji CO2 i znaczne podniesienie udziału własnej produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Ważnym kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia tych celów było uruchomienie w zakładzie w Amstetten we wrześniu tego roku największego w Grupie systemu fotowoltaicznego (na zdjęciu). Wszelkie pozostałe emisje CO2, których nie da się uniknąć dzięki działaniom optymalizacyjnym, zostaną w przyszłości zneutralizowane poprzez dobrowolną rekompensatę. Od 2040 roku Heidelberg zamierza zarządzać emisjami bez kompensacji (zakres 1 i 2, bez zakresu 3).

Jeszcze przed przystąpieniem do UN Global Compact firma wdrożyła wiele różnych środków wspierających zasady zrównoważonego rozwoju. Są one zawarte w strategii zrównoważonego rozwoju, a regularne informacje na temat statusu i bieżących działań są umieszczane zarówno w oświadczeniu niefinansowym Grupy, jak i w raporcie o postępach UN Global Compact (COP).

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg