Innowacje i strategie biznesowe BOBST w Brukseli
1 Jan 1970 10:53

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na tegorocznych targach Labelexpo Europe firma BOBST prezentuje szereg istotnych innowacji produktowych służących uproszczeniu produkcji etykiet oraz ujawnia nowe sojusze strategiczne i umowy partnerskie z dostawcami – zgodni ze swym zaangażowaniem w rozszerzanie globalnego zasięgu oraz tworzenie wartości dodanej dla swych klientów.

Stosownie do prezentowanej od kilku lat wizji rozwoju branży opartej na czterech kluczowych filarach - łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju - BOBST po raz kolejny demonstruje swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne do produkcji etykiet, które zaspokajają potrzebę nienagannej precyzji przy pełnej prędkości. Wśród nich znalazła się cyfrowa maszyna do druku oraz moduł inkjetowy do szybkiego nakładania białej apli o dużej gęstości. Firma skupiła się również na kwestiach współpracy branżowej jako kluczowym czynniku rozwoju.

Szef linii produktów Narrow Mid-Web Printing & Converting Matteo Cardinotti wyjaśnia: Poprzez naszą wyraźną obecność na Labelexpo Europe 2023 chcemy pokazać, że BOBST ma najbardziej atrakcyjne rozwiązania do realizacji wyzwań związanych z wąską wstęgą nie tylko dzisiaj, ale i w przyszłości. Nasza technologia została strategicznie zaprojektowana w taki sposób, by połączyć automatyzację, cyfryzację i łączność z potrzebami zrównoważonego rozwoju na stale ewoluującym rynku. Będąc liderem innowacji w tych czterech kluczowych obszarach, BOBST upraszcza produkcję etykiet i umożliwia przetwórcom odblokowanie większych możliwości.

Wśród nowości firmy BOBST na targach Labelexpo Europe 2023 znalazły się:

KAMIEŃ MILOWY: Po imponującym wzroście liczby instalacji w ostatnich 12 miesiącach firma BOBST dodała do swojej bazy uruchomionych urządzeń ponad 100 maszyn wąsko- i średniowstęgowych do produkcji etykiet i opakowań. Osiągnęła też kamień milowy, jakim jest zainstalowanie ponad 100 maszyn cyfrowych w skali globu. Przedsiębiorstwo potwierdza również swoje nieustanne zaangażowanie w oferowanie najbardziej wszechstronnego portfolio maszyn flekso, cyfrowych oraz hybrydowych.

NOWE PARTNERSTWO: BOBST ogłosiła rozpoczęcie współpracy z firmą Visutech, która będzie dystrybuowała jej produkty w krajach skandynawskich. To nowe partnerstwo ma na celu skuteczniejszą obsługę klientów w regionie i zapewnia wsparcie oraz przedstawicielstwo zarządzane lokalnie przez zespół Visutech składający się z ponad 20 doświadczonych pracowników. Wykorzystując ponad 35-letnie doświadczenie w sprzedaży, instalacji i serwisowaniu cyfrowych maszyn drukarskich, Visutech będzie reprezentować pełne portfolio produktów BOBST do druku wąsko- i średniowstęgowego, w tym maszyny fleksograficzne, cyfrowe i All-in-One (hybrydowe). Ponadto Visutech Digital Academy będzie odgrywać kluczową rolę w szkoleniu i edukacji rynku skandynawskiego we wszystkich aspektach technologii BOBST.

STRATEGICZNY SOJUSZ: BOBST ujawnił strategiczne partnerstwo z Asteria Group, wzmacniając obopólne zaangażowanie w dostarczanie innowacji. Rozszerzona współpraca obejmuje inwestycje firmy Asteria w dużą liczbę platform produkcyjnych DIGITAL MASTER All-in-One w całej Europie, co zapewnia jej przełomowe rozwiązania w zakresie etykiet oraz wzajemny rozwój.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ: Wraz z upowszechnieniem procesu druku w rozszerzonej gamie kolorów BOBST oneECG (który zapewnia znaczne oszczędności energii elektrycznej, odpadów i zużycia farb) oraz innych kluczowych innowacji, BOBST wprowadził nowy kompleksowy proces do etykiet typu linerless, opracowany w ścisłej współpracy z Avery Dennison przy użyciu technologii ADLinrSave.

INNOWACJA: Podobnie jak w przypadku technologii, które ewoluują i zmieniają się na lepsze, również przepisy zyskują na jakości z upływem czasu. BOBST ma zamiar wprowadzić nową generację cyfrowych atramentów UV, które będą dostępne na rynku na początku 2024 roku. Firma dostarczy atramenty przyjazne dla środowiska (pozbawione niebezpiecznych składników takich jak fotoinicjatory TPO) dla zapewnienia pełnej zgodności z obecnymi i przewidywanymi w przyszłości zmianami w przepisach.

NOWA MASZYNA CYFROWA: BOBST wprowadził na rynek DIGITAL EXPERT 340 (na zdjęciu), niezwykłą maszynę do druku etykiet roll-to-roll, stworzoną na tej samej solidnej platformie co seria DIGITAL MASTER. Pracująca z prędkością 65 m/min - z możliwością przyspieszenia do 100 m/min – maszyna oferuje możliwość dołączenia zespołu druku flekso. Jako kolejna ewolucja cyfrowych maszyn BOBST, DIGITAL EXPERT 340 posiada unikalną technologię klastra atramentowego w rozdzielczości 1200x1200 dpi, zapewniającą zwiększoną wydajność i najwyższą wszechstronność.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ NAKŁADANIA BIELI: BOBST zaprezentowała nowy moduł umożliwiający szybki druk białych apli o wysokim stopniu krycia, wykorzystujący technologię BOBST Inkjet, który zaspokoi potrzeby firm realizujących wysokie nakłady i zapewni najwyższą jakość w sektorze wąskiej wstęgi. Osiągając do 72% krycia przy prędkości druku 100 m/min oraz 80% przy 80 m/min, ta pierwsza w branży innowacja dodatkowo zwiększa wyjątkowe możliwości druku zapewniane przez serię DIGITAL MASTER.

Odwiedzający stoisko firmy BOBST na Labelexpo Europe 2023 mogą obejrzeć na żywo demonstracje uniwersalnej maszyny do druku etykiet BOBST DIGITAL MASTER 340, która łączy w sobie moduły druku cyfrowego, fleksograficznego, uszlachetnień, sztancowania i kontroli jakości w jednym cyklu produkcyjnym. Z kolei maszyna fleksograficzna BOBST MASTER M6 pokazuje zaangażowanie BOBST w automatyzację i zrównoważony rozwój biznesu. Wyposażone w zaawansowane funkcje urządzenie umożliwia minimalizację ilości odpadów oraz podnosi wydajność produkcji.

W tym roku w Brukseli firma BOBST ponownie skupiła się na wysokowydajnych rozwiązaniach do wycinania. Dodatkowo jako integralne elementy wizji BOBST dotyczącej ulepszonej produkcji etykiet prezentowane są: technologia BOBST ACCUCHECK zapewniająca nienaganną spójność kolorów i kontrolę jakości, a także nowy ujednolicony interfejs HMI ułatwiający monitorowanie maszyn drukujących przez jednego operatora. Dla podkreślenia znaczenia współpracy dla osiągnięcia doskonałości w zakresie workflow BOBST zaprosił na swoje stoisko kilku partnerów branżowych, w tym firmy ESKO, Scantrust i Bel.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST