Innowacyjne opakowania przemysłowe od DS Smith
1 Jan 1970 07:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DS Smith, wiodący dostawca zrównoważonych opakowań wspierających gospodarkę obiegu zamkniętego, opracował wolne od plastiku rozwiązanie opakowaniowe dla kotła gazowego Bosch Home Comfort Group.

Podczas gdy poprzednie rozwiązania opakowaniowe wymagały dwóch styropianowych elementów EPS, innowacyjny projekt DS Smith dla Bosch Home Comfort Group całkowicie wyeliminował z niego plastik. Zaowocowało to usunięciem 100 tys. plastikowych elementów i pozwoliło zaoszczędzić łącznie 310 ton emisji CO2 rocznie. Nowy, wolny od plastiku produkt jest również zgodny z celami zrównoważonego rozwoju Grupy Bosch Home Comfort, która wymagała, aby projekt w pełni nadawał się do recyklingu.

Zespół projektantów DS Smith wykorzystał unikalne podejście DS Smith „Circular Design Metrics” i - używając również narzędzia DS Smith Value Tool - w przejrzysty sposób zademonstrował korzyści płynące z pełnego cyklu życia opakowania. Proces obejmował wykorzystanie ośmiu wskaźników, aby uwzględnić różne aspekty projektowanego rozwiązania opakowaniowego, m.in. pod kątem wytycznych zrównoważonego rozwoju i możliwości recyklingu, w ustandaryzowany oraz wymierny sposób. Na tej podstawie w pięciu kategoriach związanych z wolną od plastiku grupą Bosch Home Comfort można było stwierdzić poprawę, a kolejne dwie kategorie pozostały bez zmian.

Stefan Endres, Account Manager, DS Smith: Pomagamy naszym klientom uwolnić się od plastiku, chroniąc produkt w całym cyklu dostaw i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bosch Home Comfort Group. Po szeroko zakrojonych konsultacjach z klientem zdecydowaliśmy, że receptą na sukces jest wykorzystanie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie zrównoważonych opakowań oraz sprawdzonych narzędzi. Właśnie dlatego wybraliśmy nasze wskaźniki Circular Design Metrics oraz Value Tool, dzięki czemu w przejrzysty sposób zilustrowaliśmy klientowi korzyści płynące z w pełni nadającego się do recyklingu opakowania monomateriałowego.

Ten projekt wyraźnie pokazuje, że tektura falista może idealnie pełnić funkcję ochronną i jednocześnie przyczyniać się do wspierania idei zrównoważonego rozwoju, a sam proces można zastosować do nawet najbardziej wymagających wyzwań związanych z opakowaniami przemysłowymi.

Główną zaletą rozwiązania opakowaniowego bez plastiku dla Bosch Home Comfort Group jest zastąpienie części EPS tekturą falistą. Jej włókna mogą być poddane recyklingowi ponad dwadzieścia razy i oczekuje się, że pozostaną w funkcjonującej pętli recyklingu przez długi czas.

Jingjing Huang, Purchasing Engineering Combustion Systems, Bosch Home Comfort Group: Jesteśmy zachwyceni pozytywnym wpływem optymalizacji opakowań przez zespół DS Smith i wartością, jaką przynosi ona naszemu biznesowi, ale także środowisku. Mam tutaj na myśli zmniejszoną o ponad 75% emisję CO2, co oznacza redukcję o 310 ton CO2 każdego roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby transportowanych palet ponad 2350 sztuk. To innowacyjne podejście zmniejsza również liczbę ciężarówek niezbędnych do logistyki dostaw o prawie 60%, co skutkuje wycofaniem z ruchu ponad 60 pojazdów rocznie. Dzięki przejściu na to zrównoważone i w pełni nadające się do recyklingu rozwiązanie opakowaniowe wykonane z tektury falistej, Grupa Bosch Home Comfort jest teraz w stanie sprostać wszechstronnemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu ochrony produktu.

Firma DS Smith uruchomiła specjalną strategię zrównoważonego rozwoju Now and Next, określającą konkretne cele w zakresie zastępowania problematycznych tworzyw sztucznych. Zalicza się do nich również redukcja emisji gazów cieplarnianych i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie recyklingu w ramach skupienia się na rozwiązaniach o obiegu zamkniętym dla klientów i społeczeństwa. Firma postawiła sobie również za cel wyeliminowanie miliarda sztuk problematycznych tworzyw sztucznych z łańcucha dostaw i półek sklepowych do 2025 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith