Innowacyjne rozwiązania hubergroup na targach drupa
1 Jan 1970 11:28

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość opakowań!” firma hubergroup Germany zaprasza do udziału w czterech ekscytujących wydarzeniach odbywających się w ramach kongresu Touchpoint Packaging targów na targach drupa 2024 oraz do odwiedzin na trzech stoiskach zaprzyjaźnionych firm. Wiodąca na świecie impreza poświęcona technologiom druku odbędzie się w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku. Cztery wystąpienia kongresowe hubergroup skupią się na najnowszych innowacjach w zakresie opakowań do żywności, rozwiązań z obszaru zrównoważonego rozwoju i cyfrowej komunikacji koloru. Ponadto firma zaprezentuje swoje innowacyjne portfolio produktów, przede wszystkim farby MGA do zadruku opakowań na żywność, a także rozwiązania z gamy farb do opakowań na bazie wody HYDRO-X-Systems i farb do opakowań na bazie rozpuszczalników Gecko Bond Top.
Nasza misja wykracza daleko poza produkcję farb drukarskich i chemikaliów. Wykonujemy pionierską pracę na rzecz przyszłości opakowań do żywności: zrównoważonej, innowacyjnej i wydajnej. Jako partner w zakresie innowacji angażujemy się w holistyczne kreowanie sukcesu w druku opakowań. W trakcie naszych wydarzeń i na stoiskach każdy odwiedzający może wyrobić sobie własne zdanie i nawiązać z nami kontakt, ponieważ częścią naszej misji jest ścisły dialog z klientami i opracowywanie wspólnych rozwiązań” - mówi Konstantin Schmidtke, dyrektor ds. rozwoju biznesu i globalnego zarządzania kluczowymi klientami.
Thomas Polster, menedżer ds. rozwoju biznesu, właścicieli marek oraz kluczowych klientów, rozpocznie cztery wydarzenia hubergroup dyskusją panelową na temat „Przyszłości giętkich opakowań papierowych”. Polster będzie omawiał możliwości i wyzwania związane z giętkimi opakowaniami z papieru drukowanymi w offsecie zwojowym, ich wydajnością oraz możliwościami projektowania, z udziałem właścicieli marek, producentów papieru i maszyn drukujących, drukarni i firm pakujących. Thomas Polster pracuje w hubergroup od 2000 roku, od 2011 roku na stanowisku kierownika ds. klientów kluczowych, będąc odpowiedzialnym za globalne firmy zajmujące się drukiem opakowań oraz za rozwój współpracy z właścicielami marek i agencjami projektowymi. Pochodzący z Hesji absolwent szkoły mistrzowskiej w zakresie technologii druku, wcześniej sam zarządzał firmą poligraficzną.
Dyskusja panelowa „Przyszłość giętkich opakowań papierowych”, piątek, 31 marca 2024 r. o godz. 14:00
Drugim wydarzeniem hubergroup będzie prezentacja Korbiniana Steigenbergera, młodszego menedżera ds. produktu, zatytułowana „Inside the Box - Direct Food Contact”. Korbinian Steigenberger opowie o szczególnych cechach opakowań do bezpośredniego kontaktu z żywnością pod kątem farb i powłok, a także o związanych z nimi wymogach prawnych. Przedstawi nowe możliwości uatrakcyjniania opakowań przez właścicieli marek, a jednocześnie zaspokajania popytu na bardziej zrównoważone opakowania przy użyciu farb i powłok DFC. Korbinian Steigenberger pracuje w dziale zarządzania produktami w hubergroup od dwóch lat i posiada tytuł magistra inżyniera technologii opakowań uzyskany na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Monachium.
Wykład "Inside the Box - bezpośredni kontakt z żywnością", niedziela, 2 czerwca 2024 r. o godz. 11.45.
Podczas trzeciego wydarzenia hubergroup Patrick Hübel, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktami i kolorami, zaprezentuje licencjonowany system hubergroup Digital Colour Communication (HDCC). Prezentacja unaoczni, w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne rozwiązania software'owe do precyzyjnego przechwytywania, digitalizacji i płynnego przesyłania specyfikacji kolorów w celu uzyskania wyższej jakości, szybkości i wydajności. Patrick Hübel zaprezentuje sposób cyfrowego tworzenia wizualizacji wzorników kolorów. Ten cyfrowy ekspert pracuje w hubergroup od 2005 roku i jest jednym z wiodących specjalistów w zakresie cyfrowej komunikacji kolorystycznej, optymalizacji procesów i poprawy jakości.
Prezentacja "Hit the Spot - cyfrowa komunikacja kolorystyczna", wtorek, 4 czerwca 2024 r. o godz. 16.30.
Podczas czwartego wydarzenia organizowanego przez firmę hubergroup dr Lars Hancke, menedżer ds. rozwoju biznesu w zakresie Opakowań Giętkich w hubergroup, zaprezentuje wykład „Rozwiązania w zakresie farb drukarskich nadające się do recyklingu”. Dr Hancke rzuci światło na rolę farb drukarskich w recyklingu materiałów, ponieważ standardowe systemy farb do drukowania opakowań muszą zostać ponownie ocenione w kontekście nowych wytycznych dotyczących odzysku (słowo kluczowe: farby nitrocelulozowe i niemieckie minimum w zakresie norm). Jego prezentacja nakreśli status i zaprezentuje innowacyjne rozwiązania.
Dr Lars Hancke dołączył do hubergroup w 2005 roku i od tego czasu zajmował różne stanowiska dotyczące rozwoju i technologii nakładania rozpuszczalnikowych farb opakowaniowych. Od 2018 r. jest menedżerem ds. rozwoju biznesu opakowań giętkich i ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Koncentruje się głównie na projektach technicznych realizowanych dla globalnych klientów kluczowych. Dr Hancke studiował chemię na Uniwersytecie w Hamburgu.
Wykład „Rozwiązania w zakresie farb drukarskich nadające się do recyklingu”, czwartek, 6 czerwca 2024 r. o godz. 16:00.
Ponadto firma hubergroup będzie prezentowała swoje innowacje i rozwiązania do opakowań spożywczych na trzech stoiskach, a zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na pytania gości.

Na stoisku producenta maszyn drukujących Koenig & Bauer hubergroup zaprezentuje swoje portfolio MGA, w tym serię offsetowych farb arkuszowych MGA NATURA fast-strike, która jest przeznaczona do bezpiecznego drukowania na zewnątrz opakowań na żywność, oraz serię do bezpośredniego kontaktu z żywnością MGA CONTACT, która umożliwia bezpieczne druk żywch kolorów na wewnętrznej stronie papierowych i kartonowych opakowań na żywność. Seria MGA NATURA zostanie zaprezentowana w systemie Extended Gamut na maszynach K&B. Eksperci hubergroup odpowiedzą na pytania dotyczące druku 7-kolorowego.
Na stoisku firmy Expert S.r.l. hubergroup pokaże swoje rozwiązania z obszaru farb wodnych do opakowań. Duża elastyczność i wyjątkowa intensywność kolorów modułowego systemu HYDRO-X zostaną zademonstrowane i omówione przez doświadczonych techników.

Firma zaprezentuje swoją serię rozpuszczalnikowych farb opakowaniowych Gecko Bond Top, która umożliwia produkcję szerokiej gamy opakowań zgodnych z obecnymi wymogami prawnymi, na stoisku producenta maszyn pakujących Comexi.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup